Mesto čakajú škrty vo financiách a zvyšovanie miestnych daní

  • Spravodajstvo
  • 5. decembra 2012, 13:54
  • Autor:IP(m)
Martin Cifra

Piešťanských poslancov onedlho čaká schvaľovanie budúcoročnej podoby mestskej kasy. Zostavovanie rozpočtu Piešťan už dlhodobo ovplyvňuje ekonomická kríza. Škrty vo financiách sa i v roku 2013 dotknú nielen radnice, ale aj všetkých mestských organizácií. O ďalšom šetrení, ale tiež o navrhovaných investičných akciách v budúcom roku povedal pre Piešťanský týždeň primátor mesta Remo Cicutto.

„Už pri riešení rozpočtu na rok 2012 sme pristúpili k väčším reštrikčným opatreniam. Znižovali sme výdavky pre mestské organizácie i úrad. Došlo aj k organizačným zmenám a poklesu zamestnancov. Dlhodobo sa snažíme o efektívnejšie nakladanie s peniazmi a dotklo sa to tiež obstarávania energií. Všetky organizácie majú teraz nového dodávateľa, čo sa aj odzrkadlilo v ušetrených finančných prostriedkoch,“ uviedol R. Cicutto.
Primátor Piešťan spomenul, že mestské organizácie dostanú budúci rok o desať percent menej peňazí oproti roku 2012. Riaditelia týchto inštitúcií sa tak budú musieť popasovať s vyšším tlakom na efektívnejšie vynakladanie prostriedkov. Bude to aj z toho dôvodu, že mesto pravdepodobne dostane zo strany štátu obmedzené financie. Výška príjmov do mestského rozpočtu z podielových daní by mala byť na podobnej úrovni ako pre rok 2012.
Problematika chýbajúcej plavárne sa posunula o krok ďalej. Mesto získalo jedno z troch potrebných stavebných povolení. Ostatné povolenia by mali byť schválené v priebehu februára a marca budúceho roku. „Máme partnera, ktorý by s nami do tohto projektu pravdepodobne išiel. Na poslednom rokovaní verbálne prejavil záujem o spoluprácu. Ak tento záujem pretrvá, oficiálne stanovisko – partnerstvo by sme chceli oznámiť do konca tohto roku,“ povedal R. Cicutto.
Viac o tejto téme sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela