Za parkovanie sa bude platiť už aj pri poliklinike

  • Spravodajstvo
  • 3. decembra 2012, 08:17
  • Autor:sita/red
Martin Cifra

PIEŠŤANY/TRNAVA – Trnava od polovice budúceho týždňa spoplatní parkovisko pri Mestskej poliklinike na Starohájskej ulici. Prvá hodina parkovania tu zostane zadarmo, za druhú zaplatia vodiči 20 centov a za každú ďalšiu 50 centov. Parkovisko je už vybavené závorovým systémom a automatickou pokladňou.

V meste sa od 1. októbra platí za parkovanie v centre (zóna A) 50 centov za hodinu a na záchytných parkoviskách v blízkosti centra (zóna B) 20 centov za hodinu, pri platbe SMS správou o 10 centov viac. Spoplatnenie parkovania pri poliklinike (zóna C) musel mestský úrad odložiť z dôvodu inštalovania závorového systému. V zóne C sa, rovnako ako v ďalších zónach, bude platiť len počas pracovných dní od 8:00 do 18:00.
Kým v prvých dvoch zónach sa za parkovanie platí mincami v automatoch alebo prostredníctvom SMS správ, v zóne C je postup iný. Vodič si pri vjazde zoberie z automatu žetón, ak bude parkovať kratšie ako jednu hodinu, môže bezplatne odísť. Ak sa zdrží viac ako hodinu, bude musieť zastaviť pri automate a zaplatiť vyrátanú sumu.

Podľa Ľudovíta Ivanoviča z Mestského úradu v Trnave v prípade parkovania pri poliklinike nejde samospráve v žiadnom prípade o zárobok. Cieľom je uvoľnenie parkovacích miest pre návštevníkov zdravotníckeho zariadenia a ďalších inštitúcií. Ku komfortu parkovania prispejú aj informačné tabule pred vjazdami na parkovisko, ktoré poskytnú informácie o voľných miestach.

Radnica v Trnave v doterajšom systéme spoplatnenia parkovania, keď sa platila len v centre jednoeurová daň na celý deň, inkasovala od vodičov ročne približne 550 tisíc eur. V budúcom roku očakáva z parkovania najmenej 620 tisíc eur.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 6. októbra. Tento deň Dňom obetí Dukly. Meniny má Natália.
  • 05.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 6. októbra 2022
Meniny má Natália, zajtra Eliška