Za parkovanie sa bude platiť už aj pri poliklinike

  • Spravodajstvo
  • 3. decembra 2012, 08:17
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY/TRNAVA – Trnava od polovice budúceho týždňa spoplatní parkovisko pri Mestskej poliklinike na Starohájskej ulici. Prvá hodina parkovania tu zostane zadarmo, za druhú zaplatia vodiči 20 centov a za každú ďalšiu 50 centov. Parkovisko je už vybavené závorovým systémom a automatickou pokladňou.

V meste sa od 1. októbra platí za parkovanie v centre (zóna A) 50 centov za hodinu a na záchytných parkoviskách v blízkosti centra (zóna B) 20 centov za hodinu, pri platbe SMS správou o 10 centov viac. Spoplatnenie parkovania pri poliklinike (zóna C) musel mestský úrad odložiť z dôvodu inštalovania závorového systému. V zóne C sa, rovnako ako v ďalších zónach, bude platiť len počas pracovných dní od 8:00 do 18:00.
Kým v prvých dvoch zónach sa za parkovanie platí mincami v automatoch alebo prostredníctvom SMS správ, v zóne C je postup iný. Vodič si pri vjazde zoberie z automatu žetón, ak bude parkovať kratšie ako jednu hodinu, môže bezplatne odísť. Ak sa zdrží viac ako hodinu, bude musieť zastaviť pri automate a zaplatiť vyrátanú sumu.

Podľa Ľudovíta Ivanoviča z Mestského úradu v Trnave v prípade parkovania pri poliklinike nejde samospráve v žiadnom prípade o zárobok. Cieľom je uvoľnenie parkovacích miest pre návštevníkov zdravotníckeho zariadenia a ďalších inštitúcií. Ku komfortu parkovania prispejú aj informačné tabule pred vjazdami na parkovisko, ktoré poskytnú informácie o voľných miestach.

Radnica v Trnave v doterajšom systéme spoplatnenia parkovania, keď sa platila len v centre jednoeurová daň na celý deň, inkasovala od vodičov ročne približne 550 tisíc eur. V budúcom roku očakáva z parkovania najmenej 620 tisíc eur.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je pondelok 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela