V Piešťanoch ukončili spoluprácu s Jánošom a Otčenášom

• Hokej / Šport
  • 30. novembra 2012, 23:27
  • Autor:sita/p.j.

Extraligový hokejový klub ŠHK 37 Piešťany v piatok ukončil spoluprácu s dvojicou útočníkov Branislavom Jánošom a Ondrejom Otčenášom. Ako informuje oficiálny web „havranov“, vedenie nováčika s nimi na základe vzájomnej dohody rozviazalo zmluvy.
„Obom hráčom by sme sa chceli poďakovať za ich účinkovanie v Piešťanoch v našom premiérovom ročníku v najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku Tipsport extralige, “ uviedol prezident ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák a dodal: „Braňovi Jánošovi, samozrejme, patrí vďaka aj v spojitosti s predchádzajúcou sezónou, v ktorej sa spolupodieľal na úspechu nášho klubu v I. hokejovej lige.“

Dnes večer pokračovala aj Tipsport Extraliga.
HC’05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
  Gól: 12. Lunter (Handzuš, Ketner)
   Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Peter Lokšík – M. Korba, P. Korba, 1660 divákov
   Zostavy:
   Banská Bystrica: Slipčenko – Richter, Ketner, Kubka, Bambúch, J. Predajniansky, Novajovský – M. Hudec, Handzuš, Lunter – Lukacevic, Heizer, Ján Sýkora – B. Jankovič, Češík, Juraj Sýkora – Šimun, Petro, Marcinek
   Piešťany: Tomek – Brňák, V. Urban, Škadra, R. Filip, A. Hruška, Bučka, A. Kolník, K. Grman – Stupka, T. Melichárek, F. Hudec – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – S. Saliji, V. Nemec, Lisoň – Haring, Mertel, Chylo
   Banskobystričania ešte nenastúpili s novou posilou, Kanaďanom Stonerom. Obranca z NHL sledoval duel ako divák. Piešťany prišli pod Urpín bez Jánoša a Otčenáša, s ktorými po vzájomnej dohode rozviazali zmluvy. Prvá tretina bola v réžii domácich, ktorí využili jedinú vyloženú šancu na strelenie gólu. V 12. min sa po prihrávke Handzuša spoza bránky presadil pred Tomekom Lunter, keď si puk prehodil na bekhend a presne zakončil. Hostia hrozili iba v presilovkách, ale bystrickí hokejisti ich ustáli.
   Piešťany v druhej tretine ožili a už v jej úvode sa dostali do dobrej príležitosti. Z ľavej strany preveril Slipčenka J. Ručkay. Mierny tlak hostí trval iba sedem minút, v polovici zápasu už opäť dominovali domáci hokejisti, v trme – vrme pred bránkou sa nepresadil Lukacevic, keď Tomek stihol lapačkou puk prikryť pred čiarou. V závere druhej časti hry však pohrozili aj piešťanskí hokejisti, v šanci sa ocitol Nemec, ktorého "vychytal" český gólmán v službách HC 05.
   Na začiatku tretej tretiny mohli zvýšiť vedenie banskobystrickí hokejisti, ale Marcinek neposlal puk do odkrytej bránky. Piešťany sa dostali do vyloženej šance v presilovke, v 50. min prekonal S. Saliji brankára Slipčenka, ale v poslednej chvíli puk spred čiary poslal do bezpečia Novajovský. V závere zápasu tlak hostí neprišiel, pretože na trestnú lavicu putovali Brňák a Melichárek, takže domáci si v presilovke o dvoch hráčov ustrážili jednogólové víťazstvo.
   Hlasy:
   Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Sme vďační v prvom rade za tri body, tie sú teraz najdôležitejšie. Mali sme zopár čistých gólových šancí, ktoré sme nepremenili, nebolo to z našej strany úplne ideálne. V posledných zápasoch máme trochu ťažšie nohy, ale ukázali sme charakter a v tretej tretine sme víťazstvo ubojovali."
   Milan Klement (tréner Piešťan): "Z našej strany nešlo o zlú hru, ale nepodarilo sa nám streliť gól. Preto sme prehrali 0:1. Celý náš problém spočíva v tom, že nevieme dostať puk do bránky. Na tréningoch góly dokážeme strieľať, v zápase už nie. Treba na tom popracovať. Znova však musím zopakovať, že sme neodohrali zlé stretnutie."