Piešťanskí kolkári i kolkárky vyhrali

  • Spravodajstvo
  • 30. novembra 2012, 12:52
  • Autor:Michal Schmidl

PIEŠŤANY – V extralige žien nastúpili 24. novembra kolkári MKK Piešťany proti predposlednému ŽP Šport Podbrezová. Zápas sa od začiatku nevyvíjal dobre, keď Martišková bola striedaná v 43. hode a Zuzana Obertášová nedokázala dobre hrajúcu súperku po-raziť. Po prvých dvoch hráčkach prehrávali Piešťany 0:2.

Nič nebolo stratené, nakoľko v druhej runde nastupovali za Piešťany juniorské reprezentantky Slovenska Dana Klubertová a Lenka Tranová. Tri štvrtiny hry sa trápili, ale záverečná dráha predsa len ukázala ich kvality a zápas zvládli. Víťazstvom 4:2 (2065:2013) Piešťanky potvrdili priebežnú líderskú pozíciu v extralige žien.
V prvej kolkárskej lige odohrali jedenáste kolo piešťanskí muži. Momentálne sa „áčko“ a „béčko“ nachádzajú na opačných koncoch tabuľky, čo sa odzrkadlilo aj na výsledkoch.
A-tím nastúpil proti nevyspytateľnému súperovi z Cabaj-Čápora. Zápas sa pre Piešťancov nezačal dobre, keď Uváčik prehral so súperom výrazným rozdielom 527:593. Stratu sa podarilo znížiť Majerčíkovi (547), keď získal dôležitý bod. V druhej časti nastal obrat v prospech Piešťancov. Obaja hráči, Dúbrava aj Marek, získali bod a nahrali 550 kolov. Pred posledným kolom bolo skóre 3:1 a 34 kolov v náš prospech. Záverečná štvorica predviedla výborné výkony. Rozhodla skvelá tretia dráha piešťanských hráčov a hlavne výkon Petra Gockého (593) bol kvalitnou bodkou za ligovým duelom. „Áčko“ tak napokon zvíťazilo 6:2, na kolky 3328:3274, a posunulo sa na tretiu priečku tabuľky.

B-mužstvo zohralo stretnutie s kolkármi z Nového Mesta nad Váhom. Zápas bol od začiatku v réžii Novomešťanov, keď sa Piešťancom podarilo získať iba dva body (Horváth, Harčarík). Duel prehrali 2:6 a na body 3166:3238. 

Aj o tejto téme sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 48.
0 Shares

Najnovšie správy

pondelok, 28. novembra 2022
Meniny má Henrieta, zajtra Vratko