Najdiskutovanejšie témy – plaváreň a hluk

  • Spravodajstvo
  • 30. novembra 2012, 08:22
  • Autor:ip

PIEŠŤANY – Trojica piešťanských poslancov z volebného obvodu číslo 1 sa stretla s obyvateľmi starých Piešťan, aby sa dozvedeli, čo ľudí z tejto časti mesta trápi a kde vidia najväčšie problémy. V budove Služieb mesta Piešťany sa uskutočnila v piatok 23. novembra podvečer približne dvojhodinová diskusia.

Potvrdilo sa staré známe, že ľudia iba nadávajú, no svoj názor verejne prezentovať nebudú. S poslancami totiž diskutovali iba štyria Piešťanci.
Poslanec za stranu Smer-SD Miloš Tamajka v úvode podotkol, že toto stretnutie je úspešné v tom, že počet ľudí sa po minulej diskusii zvýšil o sto percent. Približne pred tromi rokmi totiž na stretnutie so zástupcami mesta prišli iba dvaja Piešťanci.
Medzi prvými témami, ktoré na stretnutí rezonovali, bol hluk spôsobený letnými festivalmi na letisku. Obyvatelia starých Piešťan sa sťažovali, že počas koncertov im doslova vibrujú sklenené výplne okien. „Hľadáme riešenie, ako eliminovať negatívne dopady festivalov. Nechceme ísť trendom zákazu týchto podujatí, ale nájsť konsenzus pre obe strany. Festivaly prinášajú kultúru pre ľudí a tiež prospech pre domácich podnikateľov. Určite by nebolo správne ich úplne zrušiť. Chceli by sme sa pokúsiť o to, aby organizátori počas a po festivale okrem areálu letiska zabezpečili upratovanie i priľahlých prístupových komunikácií a chodníkov,“ uviedol nezávislý poslanec Jozef Malík.
O ďalších témach, ktoré zaujímali obyvateľov starých Piešťan sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 

15 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich