ŠTRAJK:Odborári prerušili mimoriadnu radu, vedenie vraj išlo k Ficovi

  • Spravodajstvo
  • 29. novembra 2012, 18:06
  • Autor:sita (v)
Martin Cifra

BRATISLAVA – Vedenie školských odborov dnes po štyroch hodinách prerušilo rokovanie mimoriadnej rady a predseda Pavel Ondek spolu s podpredsedami odišli. Podľa neoficiálnych informácií išli na rokovanie s premiérom Robertom Ficom.

Mimoriadna rada rokuje o ďalšom postupe školských odborárov, ktorí v stredu prerušili celoslovenský štrajk. Predchádzalo tomu utorkové nočné rokovanie s premiérom a ministrami, na ktorom si vyžiadali čas do budúcej stredy. Mimoriadna rada zväzu sa má vyjadriť k rozpracovanému memorandu s vládou. 

Odborári ani zástupcovia vlády zatiaľ neprezradili, čo navrhované memorandum obsahuje. Premiér Fico v stredu po zasadaní vlády len uviedol, že to, čo navrhujú odborárom, im mimoriadne komplikuje situáciu vo verejných financiách, pretože utorňajšie prognózy naznačili naozaj mimoriadne negatívny vývoj nielen na Slovensku, ale v celej Európe. 

Školy tri dni štrajkovali a chceli tak dosiahnuť desaťpercentné zvýšenie tarifných platov a zlepšenie financovania školstva. Ministri aj premiér opakovane vyhlásili, že rozpočet nedovoľuje zvýšenie platov zamestnancov školstva o viac ako ponúkaných päť percent. Posledná ponuka ministra financií bola na päťpercentné zvýšenie tarifných platov pedagogických zamestnancov s výnimkou vysokoškolských. Nepedagogickým zamestnancom by sa platy zvýšili o päť percent z účelovo viazaných prostriedkov. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela