ŠTRAJK: Na myjavskom gymnáziu sa neučí, hoci študenti do školy prišli

  • Spravodajstvo
  • 29. novembra 2012, 12:50
  • Autor:sita

TRENČÍN – Študenti Gymnázia Myjava dnes síce prišli do školy, ale neučia sa. Dôvodom je, že gymnázium nesúhlasí s prerušením štrajku zamestnancov škôl, považuje to za podvod na štrajkujúcich učiteľoch. „Plne podporujeme školy, ktoré zostali v štrajku zamestnancov školstva. Na ich podporu sa zamestnanci gymnázia zapájajú do protestu. Pretože už študenti prišli do školy, zostanú v škole, ale pedagógovia dnes nebudú učiť.


Na gymnáziu nesúhlasia s prerušením štrajku zamestnancov škôl

Budú vykonávať len dozor v triedach a debatovať so študentmi o zmysle a význame štrajku pedagógov,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení školy. Ďalšie kroky zamestnancov gymnázia budú závisieť od vývoja situácie.

Ako pre agentúru SITA uviedla referentka Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Zuzana Andreuttiová, gymnázium je jediná stredná škola v Trenčianskom kraji, ktorá im oznámila, že pokračuje v štrajku. „Iné hlásenia zatiaľ nemáme,“ povedala. S priebehom štrajku je referentka spokojná, hovorí, že sa do neho zapojil dostatočný počet škôl. Názory na prerušenie štrajku sú podľa nej rôzne. „Niektorí to podporujú, iní kritizujú. Nikde nie je úplná spokojnosť,“ povedala.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 28.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 29. novembra 2022
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej