Školy v štrajku, niektoré v časovo neobmedzenom

  • Spravodajstvo
  • 26. novembra 2012, 18:32
  • Autor:jk
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Zo 14 základných škôl piešťanského okresu, ktoré sú organizované v odboroch, vstúpilo do štrajku deväť. V samotnom meste zostali zavreté brány všetkých piatich základných škôl. Protest sa nevyhol ani napríklad Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch či Gymnáziu J.B. Magina vo Vrbovom.

Na základnej škole (ZŠ) F.E. Scherera sa tento týždeň v pondelok nevyučovalo a takisto tu nebola v prevádzke ani materská škola. Do jednodňového štrajku vstúpilo 23 zamestnancov. Poslednej protestnej akcie, ktorá sa konala 17. septembra, sa riaditeľka školy Gizela Talačová nezúčastnila. Tentoraz sa prihlásila, no neskôr svoj súhlas stiahla. „Ceny idú hore, znižujú nám financie a obce peňazí nazvyš nemajú. Dvadsať rokov sme držali takpovediac hubu a krok. My ženy sme asi menej agresívne,“ povedala nám G. Talačová.
Do školského klubu, ktorý mal prichýliť deti zamestnaných rodičov, sa v pondelok neprihlásil nikto. V prípade potreby sú však do neho ochotní zobrať 20 detí a to už od šiestej hodiny ráno.
ZŠ Brezová, najväčšia škola Piešťan, vstúpila do časovo neobmedzeného štrajku. Zúčastňujú sa ho všetci pedagógovia okrem dvoch, ktorí musia zabezpečovať chod zariadenia. „Zatiaľ to vyzerá na tri dni, záleží od toho, čo povedia odborári,“ informovala nás Bronislava Fačkovcová.
Mapovali sme pre vás situáciu na školách počas prvého dňa štrajku. Čítakte najnovšie číslo Piešťanského týždňa, ktoré je už oddnes v predaji.
Pozrite si našu fotogalériu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela