Pri nehode, ktorá si vyžiadala štyri obete asistoval alkohol

  • Spravodajstvo
  • 26. novembra 2012, 11:15
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY/HLOHOVEC – Pri tragickej nehode, ktorá sa stala ešte v máji v okrese Hlohovec a vyžiadala si štyri obete, asistoval alkohol a vysoká rýchlosť. Znalecký posudok hovorí o tom, že 37-ročný vodič Octavie mal v krvi 1,93 promile. Tragédia sa stala podvečer 23. mája medzi Dolným Trhovišťom a Hlohovcom.

V osobnom aute sa viezla šesťčlenná posádka. Jej tridsaťsedemročný vodič prešiel do protismeru a zrazil sa s nákladným autom na prepravu betónu.
Vodič osobného auta pod vplyvom alkoholu prechádzal zákrutu v rýchlosti minimálne 112 km/h a nezvládol riadenie. Vodič Octavie zomrel na mieste, o život prišla aj jeho 19-ročná spolujazdkyňa z Trnavy a 25-ročný Hlohovčan. Napriek snahe záchranárov zomrelo aj dvanásťročné dievčatko.
S ťažkými zraneniami skončila ďalšia členka posádky – štrnásťročné dievča z Hlohovca a s ľahkými poraneniami vyviazol osemnásťročný mladík z Hlohovca. Dvadsaťštyriročný vodič MAN-u sa nezranil, alkoholu mu nezistili.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2022, 23:40
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. decembra 2022
Meniny má Marína, zajtra Izabela