Omylom vysekali časť paviniča zahaľujúceho kontajnery

  • Spravodajstvo
  • 26. novembra 2012, 09:12
  • Autor:(jk), Foto: J. Heler
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Iba pred dvomi týždňami sme publikovali článok pod názvom Keď vynášanie smetí môže byť aj radosť. Uverejnili sme aj fotografiu kontajnerov, ktoré vkusne ukrývajú listy divokého hrozna. Dnes už je to pravda len sčasti.

Na piešťanskom sídlisku A. Trajana sa pred vchodmi 7, 25 a 33 nachádzajú tri stanovištia pre smetné nádoby. Jedným z obyvateľov lokality, ktorým záleží na svojom okolí, je Jaroslav Heler. Do redakcie nám zaslal fotografie, ktoré urobil v nedeľu 11. novembra. Zachycujú nielen značný neporiadok v okolí kontajnerov, ale dokonca „vizitky“ aj s adresami jeho pôvodcov, ktorí si nedali ani námahu ich odstrániť. „V takomto prípade sa dajú pri záujme kompetentných zistiť za pätnásť sekúnd,“ rozhorčene nám povedal J. Heler. Fotodokumentáciu umiestnil aj na facebook a dva dni nato na sídlisko dorazila dočisťovacia čata spoločnosti Marius Pedersen.

„Neviem, či to bola náhoda,“ poznamenal autor fotografií. Hneď po ukončení práce zamestnancov firmy išiel spokojne nafotiť ďalšie zábery, vraj „aby sa stále len nekritizovalo“.

Pracovníci nevyčistili len okolie stanovíšť, ale všimli si tiež lístie medzi rastlinami pri kontajneroch, o ktorých sme písali pred dvomi týždňami. „Vyzametali ho lopatou a hodili ich na trávu vedľa smetiakov, nech ich vietor nafúka späť. Ale to by ešte nič nebolo – oni ‘vyzametali‘ s lístím aj niektoré stonky rastlín!“ popísal situáciu J. Heler, ktorý si zároveň kladie otázku: „Má vôbec význam sa starať o zeleň a potom niekto príde a v okamihu vám vyseká celoročnú prácu?“
Tento materiál prinášame aj v tlačenej podobe v Piešťanskom týždni číslo 47.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 3. októbra. V Slanici sa 3. októbra 1762 narodil jazykovedec a národovec Anton Bernolák. Tento deň je…
  • 02.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 3. októbra 2022
Meniny má Stela, zajtra František