Život je krátky s Luciou Piussi

  • Spravodajstvo
  • 23. novembra 2012, 09:27
  • Autor:vd
Martin Cifra

PIEŠŤANY – V piatok 30. novembra o šiestej hodine podvečer môžete v kníhkupectve Centrum knihy (BeneLibri) zažiť čítanie z knihy Život je krátky a koncert pesničiek Živých kvetov v podaní autorského dua Peter Bálik – Lucia Piussi.

Lucia Piussi je spisovateľka, textárka a frontmanka skupiny Živé kvety. Dlhé roky hrala v alternatívnom bratislavskom divadle Stoka. „Myslím si, že to bude podujatie so zaujímavými a možno trošku viac svojskými ľuďmi,“ pozýva na zaujímavú akciu majiteľka kníhkupectva na Winterovej ulici v Piešťanoch.
Kniha Život je krátky je výberom z tvorby za viac ako desať rokov. Tvorí ju osem poviedok. Sú to prozaické texty plné osudových stretnutí, umierajúcich lások a rodiacich sa vzťahov.
Príbehy Lucie Piussi sú poklady zahalené cigaretovým dymom. Vystupujú v nich umelci, bitkári, krčmoví básnici, géniovia, blázni, štetky, svätci i zatratenci. Jej postavy kričia dovnútra, prežívajú naozajstnú bolesť, vášnivo milujú, intenzívne nenávidia. Sú to ľudia z mäsa a kostí. Svoje dni prežívajú v očakávaní lepších časov, ktoré neprídu.

Svet poviedok Lucie Piussi je skutočný. Nájdeme v ňom známe miesta, ale aj zabudnuté zákutia zrovnané so zemou. Ak vás oslovuje kafkovská Praha, Bratislavu Lucie Piussi budete milovať.
V knihe Život je krátky nie je všetko. Je to výsek z prežitého. Je to záznam pádov, zakopnutí, omylov a malých víťazstiev. Piussi nepodlieza čitateľovi, nerobí kompromisy a nehrá sa na šťastné konce. Vojnu vedie po svojom a robí to dobre. Jej rozprávačský talent je nezameniteľný, je jej hlavnou zbraňou.
Knihu autorka venovala „Stoke, našej matke a všetkým, čo ju milovali“.

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera