Striebro z MS pre nohejbalistku Tibenskú

  • Šport / Ostatné športy
  • 23. novembra 2012, 09:22
  • Autor:ms
Martin Cifra

Prvý novembrový víkend sa v Brne uskutočnili Majstrovstvá sveta žien a juniorov v nohejbale pod patronátom medzinárodnej nohejbalovej federácie UNIF.

Tretie reprezentačné vystúpenie na najprestížnejších európskych a svetových turnajoch odchovankyne piešťanského nohejbalu Kataríny Tibenskej bolo zavŕšené ziskom striebornej medaily v trojiciach.
Po roku tak pridala k striebornej medaile, ktorú získala v trojiciach na ME 2011 v španielskej Vitorii, ďalšie striebro, tentoraz z majstrovstiev sveta. Slovenská reprezentácia hrala v kategórii trojíc v zostave Peruňská, Tafsi, Stýbarová, Spyrczová a Tibenská. Hladko vyhrala všetky tri stretnutia – nad Dánskom, Francúzskom i Moldavskom zhodne 2:0. Semifinále s Maďarskom vyhrali Slovenky tiež 2:0. Premožiteľa našli až vo finále, keď po vyrovnanom a dramatickom priebehu zápasu rozhodujúci tretí set prehrali s domácimi Češkami a zlaté medaily im ušli o vlások. K. Tibenská má za sebou sezónu, ktorá nebola jednoduchá.
Po minuloročných majstrovstvách Európy utrpela nepríjemné zranenie členku, z ktorého sa však úspešne dostala
a od budúcej sezóny bude obliekať dres TJ Útěchov Brno, kde momentálne trénuje i študuje.
Dočítate sa o tom aj v Piešťanskom týždni.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
sobota, 8. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita