Piešťanskí hokejisti vyhrali v Poprade

• 23. novembra 2012, 19:53
  • Autor:sita/pj

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Piešťany začali veľmi opatrne a v útočnej tretine sa objavovali len sporadicky. Taktovku zápasu mal v rukách Poprad, z tlaku však nevyťažil úvodný gól. Hostia po prvý raz vystrelili až v 9. min, no Sidor sklopil svoje betóny včas. Popradský tlak kulminoval v závere prvej časti, "kamzíci" však neskórovali ani pri viac ako minútu trvajúcej presilovke piatich proti trom.
"Havrani" mali naďalej problémy s disciplínou, ale Poprad bol v presilovkách jalový, v dobrej pozícii v 22. min neskóroval ani Buc. V 28. min mal gól na hokejke hosťujúci Henrich Ručkay, Sidor však ekvilibristicky zachránil. Hráči Popradu svoje šance nepremenili a pykali. V 35. min od modrej čiary vystrelil Filip a puk Sidorovi prekĺzol pomedzi betóny – 0:1.
Popradskí tréneri urobil pár zmien v zostave v snahe oživiť hru svojich zverencov. Piešťany sa naďalej sústredili na hru zo zabezpečenej obrany a vývoj stretnutia im hral do kariet. Na 2:0 mohol zvýšiť Saliji, jeho strele chýbala razancia. Trinásť minút pred koncom zbytočne v útočnom pásme fauloval Haring. Jeho nekompromisný zákrok na Špeldu potrestali nielen rozhodcovia, ale aj popradský Kovačevič v úlohe pomstiteľa. V hre štyroch proti štyrom bolo na ľade viac priestoru, čo takmer zužitkoval R. Tomas. Popradu sa v 50. min napokon podarilo vyrovnať v presilovke po strele Hvilu, vzápätí ďalšie šance vo výhode o dvoch hráčov "kamzíci" zahodili a zápas dospel do predĺženia.
Nadstavený čas gól nepriniesol a rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých ako jediný uspel piešťanský útočník S. Saliji.
Góly: 50. Hvila (D. Buc) – 35. R. Filip (J. Ručkay, H. Ručkay), rozh. sam. nájazd S. Saliji
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Haring (Piešťany) 5+DKZ za krošček, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff – Kalina, Smrek, 1305 divákov

Poprad: Sidor – M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, M. Kurali, Jáchym – Vandas, Klouda, Hvila – R. Tomas, Balán, D. Buc – Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký – S. Takáč, Gríger, Homa
Piešťany: Tomek – V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, A. Hruška, Bučka, K. Grman, A. Kolník – Chylo, T. Melichárek, Haring – H. Ručkay, Mišura, J. Ručkay – Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji – Lisoň, Mertel, Stupka