Čarodejnícka imatrikulácia prvákov

  • Spravodajstvo
  • 22. novembra 2012, 15:53
  • Autor:vm
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Na „šererke“ zažili prváci čarodejnícku imatrikuláciu. Pripravili im ju ich starší kamaráti z 9.A triedy s učiteľkou Vierou Mikeskovou.

Pondelok 19. november bol pre našich prváčikov ZŠ F.E. Scherera v Piešťanoch ozaj netradičný. Popoludní sa do ich triedy zlietli čerti a čarodejnice z 9. ročníka, ktorí sa snažili pani riaditeľku a pani triednu učiteľku p. Podhradskú presvedčiť, že tieto deti nepatria do ich školy, ale musia začať chodiť do Čarodejníckej školy, kde chodia len zlé a hlúpe deti. Dávali im rôzne úlohy, ale malí prváčikovia nezaháľali, ale naopak si pre nich a všetkých prítomných hostí, rodičov, babky, tety pripravili krásny program. Ukázali všetkým, že vedia spievať, tancovať, recitovať, počítať i cvičiť a dokonca hovoriť po anglicky. To už čerti a čarodejnice nezvládli a museli deti pochváliť, lebo videli, že sú múdrejšie, ako oni a za pomoci pani riaditeľky a pani Skovajsovejich všetkých slávnostne imatrikulovať a prijať za žiakov našej školy. Dostali rôzne darčeky, imatrikulačný list a krásnu tortu s malými chobotničkami, ktorú im upiekla pani Jankechová, bola výborná, aj čarodejnice a čerti sa olizovali až za ušami.

 Naši malí prváčikovia, naše krstniatka nech sa Vám na našej škole darí a ani sa nestihnete  „poobzerať“ a budete deviatakmi, ako my.   Nebojte sa my všetci Vám v tom pomôžeme.

                                                     Vaši krstní rodičia žiaci 9. A a p. Mikesková

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera