Čarodejnícka imatrikulácia prvákov

  • Spravodajstvo
  • 22. novembra 2012, 15:53
  • Autor:vm

PIEŠŤANY – Na „šererke“ zažili prváci čarodejnícku imatrikuláciu. Pripravili im ju ich starší kamaráti z 9.A triedy s učiteľkou Vierou Mikeskovou.

Pondelok 19. november bol pre našich prváčikov ZŠ F.E. Scherera v Piešťanoch ozaj netradičný. Popoludní sa do ich triedy zlietli čerti a čarodejnice z 9. ročníka, ktorí sa snažili pani riaditeľku a pani triednu učiteľku p. Podhradskú presvedčiť, že tieto deti nepatria do ich školy, ale musia začať chodiť do Čarodejníckej školy, kde chodia len zlé a hlúpe deti. Dávali im rôzne úlohy, ale malí prváčikovia nezaháľali, ale naopak si pre nich a všetkých prítomných hostí, rodičov, babky, tety pripravili krásny program. Ukázali všetkým, že vedia spievať, tancovať, recitovať, počítať i cvičiť a dokonca hovoriť po anglicky. To už čerti a čarodejnice nezvládli a museli deti pochváliť, lebo videli, že sú múdrejšie, ako oni a za pomoci pani riaditeľky a pani Skovajsovejich všetkých slávnostne imatrikulovať a prijať za žiakov našej školy. Dostali rôzne darčeky, imatrikulačný list a krásnu tortu s malými chobotničkami, ktorú im upiekla pani Jankechová, bola výborná, aj čarodejnice a čerti sa olizovali až za ušami.

 Naši malí prváčikovia, naše krstniatka nech sa Vám na našej škole darí a ani sa nestihnete  „poobzerať“ a budete deviatakmi, ako my.   Nebojte sa my všetci Vám v tom pomôžeme.

                                                     Vaši krstní rodičia žiaci 9. A a p. Mikesková

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 09.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 11. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom vysielania pre deti a Medzinárodným dňom hôr. Meniny má Hilda.
  • 10.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 11. decembra 2023
Meniny má Hilda, zajtra Otília