PFK Piešťany prezimuje na druhej priečke

  • Šport / Futbal
  • 21. novembra 2012, 13:26
  • Autor:M. Sarvaš

Na prvých dvoch miestach tretej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže v sezóne 2012/2013 sa nachádzajú nováčikovia ligy, FK Slovan Levice a PFK Piešťany. Víťazom jesennej časti skupiny Západ sa stali Levice s 28 bodmi. Iba dva body za lídrom tabuľky figuruje ďalší „zelenáč“ ligy – PFK Piešťany.

Piešťanskí futbalisti si v prebiehajúcej sezóne pripísali na konto 26 bodov, pričom osem zápasov vyhrali, päť prehrali a v dvoch remizovali. Najviac sa Piešťancom darilo v predposledných troch kolách, keď dokopy nastrieľali súperom dvanásť gólov. V Petržalke vyhrali 3:0, v Moravanoch iba za desať minút dali štyri góly, na konci derby pridali ešte jeden (5:0) a v dohrávke trinásteho kola nastrieľali na domácom trávniku Seredčanom štyri góly. V poslednom kole s MFK Vrbové sa hráčom PFK už tak nedarilo a remizovali 0:0.
Nováčik tretej ligy figuruje za vedúcimi Levicami na druhom mieste s dvojbodovým mankom, na tretej pozícii je s 25 bodmi FKM Nové Zámky iba lepším skóre pred mužstvami ŠK Slovan Bratislava juniori a OFK Dunajská Lužná. Na poslednej 16. priečke je v uplynulom ročníku ešte účastník druhej ligy FC Petržalka 1898 s 15 bodmi.
Ako strávia futbalisti PFK zimnú prestávku nájdete v aktuálnom vydaní PT.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
  • 02.12.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
sobota, 3. decembra 2022
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora