SÚŤAŽ: Vyhrajte oheň v tele a žiaru v duši

  • Spravodajstvo
  • 20. novembra 2012, 10:56
  • Autor:jk

Piešťanský týždeň vám prinesie hromadu vianočných darčekov!

Voľné zoskupenie ľudí Latino Piešťany sa stretáva už viac ako štyri roky. Jej doménou je tanec, či už ide o párovú salsu, kubánske rytmy, bachatu či tanec cha-cha. „Salsa vládne svetom a my chceme, aby Piešťanci vládli salse,“ prezrádza s úsmevom zámer menšej komunity zhruba tridsiatich ľudí, Martina Šimonová neoficiálna organizátorka kurzov a všetkých akcií Latina Piešťany.

Partia sa dokáže v uvoľnenej atmosfére zabaviť v tančiarňach, na kurzoch, party, workshopoch i dovolenkách. Salsu v kúpeľnom meste ako ľudovú zábavu nikto neriadi a neorganizuje. Žije si sama svojim voľným životom – niekto niečo vymysli a ostatní sa pridajú. A tak to ide dookola.

Výnimkou sú kurzy. Ak sa zúčastníte súťaže Piešťanského týždňa, oheň v tele môžete zacítiť i vy. Stačí vystrihnúť tri kupóny alebo poslať SMS-ku a jeden vylosovaný pár získa zdarma jeden mesačný kurz salsy alebo voľný vstup na celodenný workshop v tej istej cene. Podmienky súťaže sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 48. A čo to tá salsa vlastne je? Salsa je omáčka. Čerstvá, voňavá, trochu pikantná, zmixovaná zo zeleniny ktorú nám daruje leto. Typická pre mexickú, taliansku alebo španielsku kuchyňu, nájdeme ju však úplne na celom svete. Ochutnáš ju a nevieš skončiť.

Salsa je aj omáčka tradičných afrických, kubánskych a iných latino-amerických rytmov, ktoré sa objavili v päťťdesiatych rokoch minulého storočia v Amerike. Neodolateľný rytmus, molové ladenie, neuveriteľné výkony veľkých kapiel so špičkovými  hudobníkmi. Raz ju vidíš a počuješ, a už nechceš skončiť. Najlepšia omáčka je salsa na parkete –  čerstvá, voňavá, pikantná,  zmixovaná a uvarená na strhujúcich rytmoch latinskej ameriky. Pohyby v ktorých majú ženy na starosti byť sexi, a muži majú okrem svojej mužnosti hrdo predstavovať svoju tanečníčku. Vyskúšaš ju a nemôžeš skončiť.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím