Podpálil vlajku EÚ, v polícii dnes skončil

  • Spravodajstvo
  • 15. novembra 2012, 13:45
  • Autor:sita (v)

TRNAVA – Na skončení pracovného pomeru sa v pondelok 19. augusta dohodol primátor Trnavy Vladimír Butko s trnavským mestským policajtom Mariánom Mišúnom, ktorý nedávno v Bratislave podpálil vlajku Európskej únie. Mišún bol obvinený z prečinu výtržníctva, právoplatne odsúdený však nie je.

,,Nechcem poškodzovať dobré meno mesta Trnava, preto som súhlasil so skončením pracovného pomeru dohodou,“ povedal agentúre SITA Mišún. Toto svoje stanovisko dal zapísať aj do dohody o ukončení pracovného pomeru. Vyjadril sa v nej aj k obvineniu z výtržníctva, podpálenie vlajky Európskej únie považuje maximálne za priestupok. ,,S pánom Mišúnom sme sa vzájomne a seriózne dohodli,“ potvrdil náčelník Mestskej polície v Trnave Igor Keleši. Mišúna hodnotí ako bezproblémového policajta, s ktorým bol vždy spokojný.
Mariána Mišúna, organizátora pochodu s názvom Spoločne za slušný a bezpečný život na Slovensku, ktorý v sobotu 10. novembra vyvrcholil podpálením vlajky Európskej únie (EÚ) na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave, polícia obvinila z prečinu výtržníctva formou spolupáchateľstva. Okresný súd Bratislava I. ho trestným rozkazom uznal za vinného z výtržníctva a udelil mu peňažný trest 300 eur. Rozhodnutie nie je právoplatné, Marián M. proti nemu podal odpor. Celý týždeň od incidentu až do dnešného dňa si policajt čerpal dovolenku.
Mestský policajt z Trnavy dlhé roky pôsobil ako obchôdzkár v Trnávke, kde je najväčšia kriminalita mesta. Upozornil na to aj minulý rok v Maduniciach, kde prečítal akým spôsobom sa dá znížiť kriminalita na celom Slovensku.  Je zástancom myšlienky zriadenia pracovných táborov, aby väzni, ktorí vyjdú  na slobodu, sa už nikdy do väzenia nechceli vrátiť.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána