Piešťany prehrali po nájazdoch v Martine

• 14. novembra 2012, 19:34
  • Autor:sita/pj

MHC Mountfield Martin – ŠHK 37 Piešťany 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Favorizovaní hostia začali lepšie. V prvej tretine mali lepší pohyb, pôsobili sebavedomejším dojmom. V 4. min mal S. Saliji na hokejke otvárací gól, ale počas presilovky netrafil prázdnu časť Šúrekovej bránky. Hostia boli aktívnejší, ale domáci ich do čistých šancí nepúšťali. V 14. min išli Piešťanci do vedenia. Nepokrytý H. Ručkay z otočky využil Šúrekov zakrytý výhľad – 0:1. V 16. min sa potom obtočil okolo Tomekovej bránky domáci Markovič, ale piešťanský gólman jeho strelu vyrazil.
Po zmene strán sa v úvode druhej tretiny natlačil pred Šúreka Haring a vzápätí si Tomek poradil s Beranovou strelou. V 28. min nechali martinskí obrancovia veľa priestoru osamotenému Chylovi a ten prekvapil Šúreka – 0:2. O minútu nevyužil prečíslenie dvoch proti jednému Murček. V 32. min zahrali domáci dobre presilovku, ale opäť sa gólovo nepresadili. Podarilo sa im to v 38. min. Markovič pretlačil puk na Važana a nová posila Martinčanov strelila kontaktný gól.
Na začiatku tretej tretiny sa "kosačky" ubránili presilovke a potom v 44. min Petruška strelou švihom vyrovnal – 2:2. Tlak Martina zosilnel, v 49. min Murček netrafil odkrytú Tomekovu bránku. V 52. ušiel v oslabení Stupka, ale na lepšie zakončenie už nemal dostatok síl. A keď sa v 58. min neujala ani Hollého tečovaná strela, zápas dospel do predĺženia. O konečnom výsledku nerozhodol ani nadstavený čas, víťazstvo Martinu po ôsmich prehrách za sebou zabezpečil až premenený samostatný nájazd Petrušku.
Góly: 38. Michal Važan (J. Markovič, M. Beran), 44. T. Petruška (M. Hollý, Murček), rozh. sam. nájazd T. Petruška – 14. H. Ručkay (Peško), 28. Chylo (Peško)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín – Gajan, Tornay, 1000 divákov

Martin: Šúrek – A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., S. Hriňa, J. Perniš, Tupý, Zukal, R. Slávik – J. Markovič, M. Beran, Michal Važan – Murček, M. Hollý, T. Petruška – Korytko, M. Horský, Mikušovič – Jozef Kentoš, Dírer, L. Vartovník
Piešťany: Tomek – Brňák, V. Urban, Drgoň, R. Filip, A. Kolník, Cunik, A. Hruška, Bučka – T. Melichárek, Mertel, Stupka – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – S. Saliji, V. Nemec, Otčenáš