Podpálil vlajku EÚ, v polícii dnes skončil

  • Spravodajstvo
  • 12. novembra 2012, 11:07
  • Autor:(sita/red)
Martin Cifra

TRNAVA – Na skončení pracovného pomeru sa v pondelok 19. augusta dohodol primátor Trnavy Vladimír Butko s trnavským mestským policajtom Mariánom Mišúnom, ktorý nedávno v Bratislave podpálil vlajku Európskej únie. Mišún bol obvinený z prečinu výtržníctva, právoplatne odsúdený však nie je.

"Marián mi telefonicky oznámil, že bol v sobotu večer zadržaný Policajným zborom a následne obvinený pre trestný čin výtržníctva. Udelil som mu dovolenku, postavil som ho mimo služby a budeme čakať, ako sa vec dorieši,“ povedal náčelník Mestskej polície v Trnave Igor Keleši. "Pokiaľ bude odsúdený, ukončíme s ním pracovný pomer. Zatiaľ musím stále brať ohľad na jeho bezúhonnosť a postupovať podľa Zákonníka práce,“ dodal Keleši. Obvinený je podľa neho bezproblémový policajt, ktorý si plní všetky svoje pracovné povinnosti. Aktivity, ako bol sobotňajší pochod za slušný a bezpečný život na Slovensku, trnavský mestský policajt organizuje vo svojom voľnom čase.
Mariána M., organizátora pochodu s názvom Spoločne za slušný a bezpečný život na Slovensku, ktorý v sobotu 10. novembra vyvrcholil podpálením vlajky Európskej únie (EÚ) na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave, polícia obvinila z prečinu výtržníctva formou spolupáchateľstva. Ako agentúre SITA povedal hovorca bratislavskej polície František Peczár, obvinili aj Štefana P., ktorý vlajku pálil spolu s Mariánom M. V prípade dokázania viny si obaja môžu za mrežami posedieť až tri roky. 
Mestský policajt z Trnavy dlhé roky pôsobil ako obchôdzkár v Trnávke, kde je najväčšia kriminalita mesta. Upozornil na to aj minulý rok v Maduniciach, kde prečítal akým spôsobom sa dá znížiť kriminalita na celom Slovensku.  Je zástancom myšlienky zriadenia pracovných táborov, aby väzni, ktorí vyjdú  na slobodu, sa už nikdy do väzenia nechceli vrátiť.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela