Asistent učiteľa je slabšie platený kamarát, pomocník aj ochranca

  • Spravodajstvo
  • 9. novembra 2012, 13:02
  • Autor:V. Dusíková
Martin Cifra

PIEŠŤANY – V zadnej lavici pri okne, teda tam, kde je dostatok miesta pre invalidný vozík aj školskú stoličku, sedáva prváčka zo Základnej školy na Ulici E. F. Scherera v Piešťanoch. Jej rodičia si neželali uviesť jej meno, preto ju nazvem – Princeznička.

Po jej pravici je asistentka učiteľky. Princezničke spadla ceruzka, asistentka ju zodvihla a s úsmevom podala dievčatku, aby mohlo vyfarbovať obrázky. Zazvonilo. Pani učiteľka dokončila vyučovaciu hodinu a deti mohli desiatovať. Princezničke mamina nabalila veci do školského vaku, nechýbala ani desiata. Aj tú malej slečne podala asistentka a nezabudla jej pripomenúť, že dnes ešte nepila.
Ak by jej zverenkyňa potrebovala zájsť tam, kam aj králi chodia pešo, asistentka Princezničku odprevadí a pomôže jej. „Na to som tu – aby som uľahčila školský deň tejto milej osôbke s vrkôčikmi, ktorú tu všetci máme radi,“ povedala s úsmevom asistentka učiteľa. „Ja by som bola v škole najradšej stále,“ pridala sa do rozhovoru Princeznička a s chuťou sa pustila do rožteka. Ani spolužiaci neostali hladní. No oni na rozdiel od Princezničky mohli s desiatou v ruke odbehnúť aj k susedovej lavici či k umývadlu, hoci ich pani učiteľka napomínala, nech sedia na zadku. K Princezničke podchvíľou prichádzali jej kamaráti.
Najviac času však dievčatko trávilo s asistentkou. Nečudo, že sa medzi nimi vyvinul zvláštny vzťah. Asistentka učiteľky sa tak stala na štyri školské hodiny druhou mamou, pomocníčkou i kamarátkou. Fungovalo to na jednotku s hviezdičkou, lepšie povedané – na včeličku!
O povinnostiach asistentov sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera