Pozvánka: Kúpeľný ostrov ožije flamengom

  • Spravodajstvo
  • 8. novembra 2012, 09:39
  • Autor:red. (j)

PIEŠŤANY – Ak máte radi Orient, emócie a symbiózu hudby a tanca, EL MORO je niečo, čo musíte zažiť. Kongresové centrum na Kúpeľnom ostrove začne v stredu 14.11. o 19:30 žiť vášnivým flamengom a hudbou zo Stredomoria, Balkánu a z iných kútov východnej Európy.

Bratislavská formácia El Moro sa predstaví v duchu orientálnej atmosféry. Flamengo bolo totiž silne ovplyvnené hudbou Arabov a sefardských židov, kultúru Balkánu zas poznačila nadvláda osmanských Turkov.  S gitarou sa predstaví Oliver Kováč, spev a tanec bude patriť Renate Gitane, husle Igorovi Papanovi a na perkusie bude hrať Miro Nikulin.  Na pódiu sa umelci prestriedajú, navzájom sprevádzajú tanec s gitarou, spev, rytmický nástroj cajón,  ale aj pre Flamenco netradičné husle.

Čakajú vás zádumčivá Rondeňa pre sólo gitaru, osudový tanec Siguirilla, rezká Soleá por bulería so 4-minútovým stepovacím sólom, bezstarostný tanec Alegrías z prístavu Cádiz, spievaná Farruca pôvodom z Galície, prešpikovaná husľovými sólami v ruskom štýle. Z Latinskej Ameriky prinesené rumby a ich stredomorskí predchodcovia – arabesky, ktoré poznáme v modernejších podobách napríklad  v tvorbe  svetoznámych Gypsy Kings.

Príďte zažiť čaro orientu a vychutnajte si kultúru v oáze pokoja a relaxu Kúpeľov Piešťany.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána