PFK Piešťany deklasovali OTJ Moravany 5:0

• 7. novembra 2012, 15:44
  • Autor:jv/ms

V štrnástom kole sa stretli v okresnom derby futbalisti PFK Piešťany s mužstvom OTJ Moravany. Zápas sa však vyvíjal tak, ako to nikto nepredpokladal. Piešťanci svojom víťazstve rozhodli už v prvých desiatich minútach, keď dali Moravanom lekciu z efektivity a zo štyroch akcii štyrikrát skórovali. V 55. min poistil výhru PFK po hrubke domáceho brankára Ulrich. Po hrubom faule Ondera museli na nosítkach z plochy odniesť Gligiča. Zverenci Michala Krajčoviča vrátili domácim výhrou 5:0 pohárovú prehru aj s úrokmi.

Už v prvej minúte prihrávka Vyskoča našla Urgelu a ten z hranice šestnástky krížnou strelou otvoril skóre – 0:1. V 5. min po trestnom kope OTJ Moravany a rýchlom protiútoku sa dostala lopta ku Gligičovi, ktorý z 25 m nechytateľne rozvlnil sieť – 0:2. V 9. min po ďalšom rýchlom útoku našiel Mehdi-Karim Ulricha, ktorý  tvrdou strelou postavil Planickeho opäť do role štatistu – 0:3. Už o dve minúty sa po trestnom kope Gligiča lopta dostala k Urgelovi, ten sa uvoľnil a prízemnou strelou k žrdi strelil svoj druhý gól – 0:4. V 20. min. sa do prvej šance domácich dostal Ondrejkovič, Valla však dostal loptu do bezpečia. Po následnom rohovom kope sa Piešťanci opäť dostali do rýchleho brejku, ale Gligič so strelou váhal pridlho. V ďalších minútach sa na ihrisku začalo mierne iskriť a v 29. min sa po vzájomnej potýčke porúčali pod sprchy Rusnák s Vyskočom. V 32. min krížna strela Švestku minula Hodulíkovu bránku a veľkú príležitosť spálil Glos v 41. min keď sám pred brankárom zaváhal so strelou. Kazom zápasu bol hrubý faul v samom závere polčasu Ondera na Gligiča, ktorý musel z hry odstúpiť.
O ďalšom priebehu sa dočítate v aktuálnom vydaní PT.