Jaroslav Poturnaj

  • Blogy
  • 6. novembra 2012, 11:06
  • Autor:

Blog Jaroslava Poturnaja: Pianista na krabici od citrónov

Na lodi,o lodi a o pianistovi nám pretlmočil príbeh súčastného známeho talianského spisovateľa Alessandra Baricca herec a spevák Kamil Mikulčík.Nutno podotknúť,že veľmi dobre.Ako hovorí hlavná postava príbehu pianista 1900 C.D. Lemon:“Nikdy nie si celkom v riti,keď máš v zálohe dobrý príbeh a máš ho komu povedať.“Jednou vetou povedané je to príbeh o chlapcovi ,ktorého nájdu v krabici od citrónov na klavíri v podpalubí zaoceánskej lode,ktorá sa plaví do Ameriky,stane sa výborným pianistom a na lodi aj zomrie.Bez toho,aby za celý čas svojho života opustil túto loď. 
Kamil Mikulčík sám zahral bravúrne celý príbeh a muzikantsky tu exceloval Vladislav „Slnko“Šarisský na piáne.Divadlo sa hralo na Lodi Adyho Hajdu a Romana Luknára v podpalubí a bolo veľmi autentické.V podstate sme boli súčasťou príbehu aj mi-pasažieri na lodi.Bol to príbeh o priateľstve,voľnosti,slobode a o nádeji.Príbeh o láske otcovskej i synovskej.O túžbe snívať a svoje sny aj plniť.Bolo to veľmi úspešné predstavenie odmenené zaslúženým potleskom. 
Na záver treba zvolať:“Bravó!“ Všetkým tým, ktorí sa na tomto predstavení podieľali na čele s režisérom Patrikom Lančaričom a producentom Dušanom Lančaričom. Novecento-Legendu o pianistvi Vám vrele odporúčam.Hrá sa ešte pár krát do konca roka a je to pekný umelecký zážitok.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána