Vrbovčania objavujú zákutia Vítkova

  • Spravodajstvo / Región
  • 2. novembra 2012, 08:28
  • Autor:red

VRBOVÉ – Základná škola na Školskej ulici vo Vrbovom nadviazala v minulosti partnerskú spoluprácu so ZŠ na Opavskej ulici vo Vítkove na Morave, z ktorej vzniklo niekoľko úspešných spoločných akcií. Najvydarenejším bol projekt cezhraničnej spolupráce Stále sme si blízki.

V rámci neho slovenské aj moravské deti absolvovali lyžiarsku školičku pre mladších žiakov či výcvik splavovania rieky na raftoch pre starších žiakov. Učitelia si zasa vymenili skúsenosti na spoločnom zasadnutí pedagogických rád oboch škôl. Obe strany sa rozhodli v dobre rozbehnutej spolupráci pokračovať aj v nasledujúcich rokoch a pripravili nový projekt s názvom KUK alebo Objavujeme české a slovenské zákutia.
„Akcie, ktorých sa naši a moravskí žiaci počas trvania projektu zúčastnia, sú zamerané najmä na poznávanie kultúrnych a prírodných krás oboch krajín,“ informoval nás riaditeľ Jaroslav Tomčík.
Deti absolvujú striedavo na Slovensku a v Česku šesť pobytov naplnených rôznymi aktivitami. Novinkou bude putovanie po hradoch a zámkoch v okolí riek Váh a Moravice. Príležitosť podeliť sa o svoje skúsenosti, ale aj nápady na skvalitnenie vyučovania dostanú znova aj pedagógovia.
„Veľkým prínosom bude pre našu školu aj nová multimediálna učebňa, do ktorej zakúpime techniku z finančných prostriedkov získaných v rámci projektu,“ dodal riaditeľ školy.

0 Shares

Najnovšie správy

So slzami v očiach a piesňou na perách sme sa v sobotu 21. septembra rozlúčili s Antóniou Mitošinkovou z Krakovian.
  • 23.10.2021, 09:49
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Stredisko verejnej zelene Služieb mesta Piešťany skrášľuje mesto aj počas jesene. Nejde len o orezy stromov a kríkov či kosenie…
  • 23.10.2021, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 23. októbra 2021
Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava