Medzi elektrikármi bolo osem dievčat

  • Spravodajstvo
  • 1. novembra 2012, 15:38
  • Autor:Viera Dusíková

PIEŠŤANY – Stretávajú sa každých päť rokov. Najskôr zájdu spolu s triednou učiteľkou Annou Horažďovskou do svojej triedy – niekdajšej 4.B Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej, ktorá maturovala pred trisdsiatimi rokmi. Bolo ich 36 a mali až osem dievčat. Na tie časy to bol úspech!

V ich triede, ktorá sa nachádzala na prvom poschodí  v juhozápadnom krídle školy  sa dozvedali prvé informácie o tom, ako funguje elektrónka či tranzistor. Mali prehľad o tom, kadiaľ tečie jednosmerný i striedavý prúd, ale vedeli aj kurizovať svojim spolužiačkam, dievčatám z vedľajších tried  i gymnazistkám, čo sa vykláňali z okien u susedov. Aj tento rok sa opäť stretli. Z 36 spolužiakov si stretávku nenechalo ujsť 19 skalných. Triedna učiteľka Anna Horažďovská si každého vystískala, vybozkávala a tešila sa z ich rozprávania počas spoločne prežitého večera v hoteli Pavla.
„Elektrotechnici – tí boli vždy úspešní  a tiež výkonní a vtipní. Či už ako manželia, otcovia, ale aj odborníci na IT technológie, menežment, servis, predaj a distribúcia výpočtovej techniky,“ znela pamätná veta istého absolventa SPŠE. „Máme medzi sebou nielen špecialistov v oblasti elektrotechniky ale aj maséra, fotografa, vodiča, zdravotníka  ba dokonca i kňaza. Všetci moji žiaci pracujú a každý sa v niečom našiel. Som rada, že som s nimi prežila krásne štyri roky života a želám im veľa šťastia aj v ďalších teraz tak náročných časoch,“ povedala s dojatím v hlase Anna Horažďovská.
O stretávke po 30. rokoch píšeme aj v Piešťanskom týždni.
POZRITE SI FOTOGALÉRIU!

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána