Lacko prehral v Bazileji v prvom kole

  • Šport / Tenis
  • 31. októbra 2012, 15:47
  • Autor:sita/ms

Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral počas minulého týždňa v zápase prvého kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Swiss Indoors Basel vo švajčiarskom Bazileji na tvrdom povrchu Greenset v hale s poľským kvalifikantom Lukaszom Kubotom v ich piatom vzájomnom súboji za 84 minút 4:6, 4:6.

Dvadsaťštyriročný piešťanský rodák Lacko, 52. vo svetovom rebríčku, stratil servis na 2:4. V deviatej hre síce sľubne zvládol rebrejk na 4:5, ale potom ako podávajúci nevyrovnal. Kubot premenil druhý setbal. Zverenec kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka sa presadil na returne v treťom geme druhého dejstva, okamžite však inkasoval rebrejk na 2:2. V ôsmom geme Piešťanec vyrovnal na 4:4 aj cez dve zhody, ale v desiatej hre klesol na 15:40 a neodolal hneď úvodnému mečbalu.
Poliak znížil vo vzájomnej bilancii na 2:3 po sérii troch nezdarov. Revanšoval sa za debakel dvakrát 1:6 z prvého kola vlaňajšieho bratislavského Slovak Open, na ktorom domáci hráč napokon získal titul.
Ako sa darilo Lackovi na kvalifikácii na turnaj ATP Masters v Paríži nájdete v aktuálnom vydaní PT.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 26. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava