Tobias Munk – mladý golfový talent

• Kultúra a spoločnosť
  • 26. októbra 2012, 10:25
  • Autor:MS

PIEŠŤANY – Piešťanec Tobias Munk je iba šesťročný talentovaný golfista, ktorému sa už v nízkom veku veľmi darí. Na súťažiach bojuje v kategórii do dvanásť rokov, kde čelí oveľa starším a skúsenejším súperom.

Tento rok sa zúčastnil Túry olympijských nádejí, ktorá pozostávala z deviatich turnajov a finálového kola, kam postúpilo iba pätnásť najlepších. Tobias bol v konkurencii 30 detí najmladším účastníkom kategórie do dvanásť rokov a umiestnil sa na peknom desiatom mieste.
Titul si vybojoval na celoročnej Túre US kids golf, čím sa kvalifikoval na majstrovstvá Európy do Škótska. Okrem týchto turnajov sa zúčastňuje aj súťaží dospelých. Na majstrovstvách klubu Spa Golfclub Piešťany skončil tesne na štvrtej priečke. T. Munk trénuje pod dohľadom otca a trénera Jakuba Hrbáňa. Zimnú prípravu absolvuje podľa počasia vonku, na golfovom simulátore a na sústredení v Španielsku.