Pri Priori môžu parkovať všetci

  • Spravodajstvo
  • 25. októbra 2012, 14:58
  • Autor:red.
Martin Cifra

Na parkovisku Pri OD Prior v Piešťanoch sú parkovacie miesta vyznačené vodorovným značením pre osoby so zdravotným postihnutím. Vtip – alebo skôr tragédia je v tom, že už len torzá niekdajších značiek sú zasypané lístím, takže ich nik nevidí. Práve v týchto miestach polícia dáva pokuty za parkovanie. Takéto vodorovné značky sú však neplatné – parkovať na nich môže hocikto. A tak polícia nemá právo dávať pokuty práve tu.

Značka iba informuje, vyhláška totiž takéto vodorovné dopravné značenie nepozná. Parkovisko vyhradené pre osobu so zdravotným postihnutím musí byť riadne označené platným zvislým dopravným značením. Vodorovné – iba nakreslené na ceste plní funkciu iba informatívnu.  Takže ak vám dnes budú chcieť dať policajti pokutu pri na tomto mieste za parkovanie,  oprite sa o zákon!
O podobnom prípade na Poštovej ulici sme písali v auguste. O krátky čas na to tam k nakresleným značkám na ceste pribudlo aj  zvislé dopravné značenie.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
sobota, 8. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita