Piešťanom chýbajú firmy, zamestnávajúce odborne vzdelaných ľudí

  • Nezaradené
  • 24. októbra 2012, 14:52
  • Autor:jk

Riaditeľ úradu práce Miloš Tamajka: „Sme na chvoste celej štátnej správy, už niet z čoho škrtať.“ Tamajka je staronovým riaditeľom piešťanského úradu práce. Prvýkrát sa funkcie ujal v roku 2008 a o dva roky neskôr ho odvolala vláda Ivety Radičovej. Nová vláda Roberta Fica plošne vymenila riaditeľov úradov a M. Tamajka v máji tohto roku opäť zasadol na riaditeľskú stoličku.

Vy zo svojho postu riaditeľa úradu práce súhlasíte so štrajkovou pohotovosťou zamestnancov?
– Nie som proti. Ak sú ľudia nespokojní, mali by mať právo vyjadriť svoj názor. Z tohto dôvodu sa prikláňam ku komunikácii. Ostatné záleží už na ministerstve práce, ako tam majú nastavené rozpočty, ciele a priority. Na úradoch práce je skutočne málo zamestnancov. V čase, keď nezamestnanosť bola nízka, nebolo toľko ľudí odkázaných na sociálne dávky. Tento fakt by sa mal aj adekvátne riešiť.
Koľkými zamestnancami disponuje piešťanský úrad práce?
– Máme do sto pracovníkov. V roku 2007, keď nezamestnanosť bola na nízkej úrovni, na ministerstve práce prišlo k dvadsaťpercentnému prepúšťaniu. Odniesli si to hlavne úrady práce. Nezamestnanosť sa zvyšuje, a tým aj náročnosť práce a agenda. Určite by bolo lepšie posilniť úrady personálne, ale v rámci finančných opatrení prijatých vládou si to nemôžem dovoliť.
Odpovede na ďalšie otázky nájdete v aktuálnom čísle PT.

0 Shares

Najnovšie správy

Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím