Súd: primátor Vrbového nie je výtržník

  • Spravodajstvo
  • 23. októbra 2012, 12:06
  • Autor:SITA(j)
Martin Cifra

Primátora Vrbového Jána Jánošku dnes 23. októbra Krajský súd v Trnave oslobodil spod obžaloby z prečinu výtržníctva. Zároveň zrušil rozsudok prvostupňového súdu, ktorý ho odsúdil na trest odňatia slobody v trvaní piatich mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok.

Jánoška v máji 2009, vtedy ešte ako poslanec mestského zastupiteľstva, zbil viceprimátora Jána Prievozníka. Podľa senátu krajského súdu išlo len o priestupok, ktorý je však už premlčaný. Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné.

,,Konečne pravda a láska zvíťazila nad lžou a nenávisťou,“ povedal po verdikte krajského súdu Jánoška. Poškodený Prievozník uviedol, že nenachádza slová, ktorými by rozhodnutie súdu komentoval.

Incident na pôde Mestského úradu vo Vrbovom sa stal ešte 4. mája 2009. Jánoška sa pôvodne k napadnutiu funkcionára mesta priznal a skutok oľutoval. Povedal, že mu praskli nervy a viceprimátora vyšticoval a vyfackal. Napadnutý Prievozník hovoril aj o dvoch ranách päsťou, pred ďalšou bitkou sa zachránil útekom. Neskôr mu prišlo zle, tak skončil v piešťanskej nemocnici, práceneschopný bol 23 dní. Rozsah zranení aj dĺžku liečby v priebehu procesu spochybnili znalci. Znalkyňa z odboru neurochirurgie vylúčila u poškodeného otras mozgu, doba liečby podľa nej nemala presiahnuť desať dní.

Jánoška napriek obvineniu z výtržníctva a ublíženia na zdraví kandidoval pred dvoma rokmi za primátora Vrbového a voľby vyhral. Začiatkom roku 2011 ho Okresný súd v Trnave odsúdil na osem mesiacov väzenia s podmienečným odkladom na jeden rok. Krajský súd v Trnave rozsudok zrušil a vrátil na nové prerokovanie a rozhodnutie prvostupňovému súdu. Okresný súd v Trnave v lete tohto roku odsúdil Jánošku už len za výtržníctvo na päť mesiacov väzenia s podmienečným odkladom na jeden rok. Krajský súd aj tento rozsudok zrušil a primátora definitívne oslobodil.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela