Piešťany na domácom ľade porazili Nitru

• 9. októbra 2012, 19:50
  • Autor:sita / P. Jurák

ŠHK 37 Piešťany – HK Nitra 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Hneď v úvodnej minúte zápasu mal šancu domáci Drgoň, ktorému však prekazilo gólovú radosť brankárovo rameno. Viac z hry mali v prvej dvadsaťminútovke Piešťany, ale ich šance zostali nevyužité. Zakríknutí Nitrania vystrčili rožky v záverečnej minúte, keď znenazdajky udreli gólom Kováčika.
Druhé dejstvo začali domáci tlakom, v 24. min Nitrania netrafili prázdnu bránku. O tri minúty neskôr však už využil presilovku Haring a vyrovnal. Ten istý hráč zužitkoval v 34. min peknú prihrávku H. Ručkaya pridal svoj druhý gól v zápase.
V úvode tretej tretiny nevyužil veľkú príležitosť Mašlonka, ktorý netrafil prázdnu bránku. V 47. min Tomek vyrazil puk pred seba a Tománek sa nemýlil a vyrovnal na 2:2. Skóre duelu uzavrel muž zápasu Haring, ktorý prudkým pokusom z diaľky skompletizoval hetrik. Nitrania sa snažili o vyrovnanie, ale neuspeli ani v záverečnej polminútovej hre bez brankára.
Góly: 27. Haring (Chylo, Cuník), 34. Haring (H. Ručkay), 54. Haring (Lintner) – 20. M. Kováčik (T. Chrenko, Martin Segľa), 47. R. Tománek (Ordzovenský, Podstavek)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – M. Korba, P. Korba, 2281 divákov

Piešťany: Tomek – V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, Bučka, A. Hruška, Lintner – Stupka, Mertel, T. Melichárek – J. Ručkay, Otčenáš, H. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – B. Jánoš, V. Nemec, S. Saliji,
Nitra: M. Valent – König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, Árvay, Podstavek – Jokila, T. Chrenko, Martin Segľa – R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik – M. Pupák, Hamrák, Mašlonka – Kadura, Bene, Kmeč