Vrbovčania odhalia pamätník Mórica Beňovského

  • Spravodajstvo
  • 4. októbra 2012, 10:53
  • Autor:vd

VRBOVÉ – Už v piatok 5. októbra o 16.30 h odhalia vo Vrbovom na pamätník venovaný najslávnejšiemu rodákovi Móricovi Beňovskému. Dielo s názvom Beňovského svet vytvoril akademický sochár Anto Gábrika, ktorý sochu zostrojil podľa výtvarnej predlohy rodáka z mesta pod šikmou vežou – akademického maliara Igora Piačku. Predlohou mu bol herec Jozef Adamovič, hlavný predstaviteľ filmu Vivat Beňovský!

V ten deň sa uskutoční aj slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktoré príde aj potomok Mórica Beňovského. Predstavia tu nový vrbovský dukát a primátor odovzdá svoje ceny významným ľuďom, ktorí sa svojou prácou i životom postarali o šírenie dobrého mena mesta.
Pozrite si ako by mal vyzerať pamätník.
((myvideo:1))
Takto pred rokom kládli základný kameň pamätníka.
((myvideo:2))
V piatok o 17.30 sa na nádvorí kúria uskutoční Koncert hviezd – predstavia sa tu sólisti SND Jana Juríčková Bernáthová a Martin Babjak. O závabu vo Vrbovom z príležitosti Dní mesta sa večer po siedmej hodine postará Borovienka.
A aké by to boli slávnosti bez tradičného jarmoku! Jarmočníci rozložia svoje stánky a kolotoče v sobotu 6. októbra, vyhrávať im k tomu bude Podhoranka z Kočína Lančára a skupina skupina Emi z Piešťan.
Odesiatej hodine dopoludnia si kopačky obujú starí páni z Vrbového a družobného mesta Spišské Podhradie, aby utužili družbu nielen pri dobrom jarmočnom burčiaku ale aj na športovom poli.
Viac o atmosfére z Dní Vrbového si prečítate v Piešťanskom týždni.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 28.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 29. novembra 2022
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej