Pákové dreziny: Zvíťazili Domossáci a hasiči z Pobedima

  • Spravodajstvo
  • 1. októbra 2012, 10:37
  • Autor:

VRBOVÉ – Svaly pri pretekoch pákových drezín nie sú všetko. Dôležitý je aj cit a technika. Urputná sila síce na piatych Medzinárodných majstrovstvách v jazde na pákových drezinách vo Vrbovom zabezpečila piešťanskému tímu Water team Domoss prvú priečku. A s ňou aj neuveriteľný nový rekord trate vo vytrvalostnom preteku na osem kilometrov v čase 16.04 minúty. Ale tomu istému družstvu spôsobila úplné fiasko pri šprinte na štyristo metrov.

Kolesá dreziny sa kanoistom z Domossu prešmykovali a keďže riaditeľ pretekov zakázal používať pieskovanie,  chlapom, ktorým spod tričiek vyskakovali svaly počas bojov v šprinte ich bicepsy skôr uškodili, ako pomohli. „Nemôžeme byť všade najlepší,“ smiali sa piešťanskí kanoisti, ktorým sa po víťaznej vytrvalostnej jazde liali po tvári potoky potu a hruď im skákala ako pri defibrilácii.
Ak by sa ale všetky výsledky pätnástich družstiev spriemerovali, najlepšie by zo sobotných pretekov vyšlo družstvo hasičov z Pobedima. Dobrovoľní hasiči, ktorí reprezentovali Slovensko aj na prvých Medzinárodných majstrovstvách v jazde na pákových drezinách v Děčíne si v meste pod šikmou vežou prevzali od primátora Jána Jánošku a riaditeľa pretekov Vladimíra Vaculu zlatú medailu za šprint  a bronzovú za diaľkový pretek. 
Na osemkilometrovej trati si vynikajúco počíňali aj kanoisti zo Zvolena, ktorí nie sú v tejto disciplíne žiadnymi nováčikmi. V sobotu sa umiestnili s časom 16.57 minúty na druhom mieste pred už spomínanými dráčikmi z Pobedima. Hasiči trať prebleskli za 18.07 minúty.
V šprinte sa za prvými Pobedimčanmi, ktorí „prepákovali“ štyristo metrov za 36,34 sekundy umiestnilo družstvo KRK 2 zo Zvolena, ktorí prešli trať za 37,61 sekundy. Bronz ostal doma. Hrdí Vrbovčania z družstva Holešky sa do cieľa vrútili za silného pokriku. Trať prešprintovali za 37,74 sekundy.
Na akcii bol aj zvláštny muž v balónovom plášti. Stále si niečo zapisoval. O tom, kto je ten záhadný zarastený chlap a čo písal, sa dozviete z Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím