• 30. septembra 2012, 19:12
  • Autor:SITA / P. Jurák

MsHK DOXXbet Žilina – ŠHK 37 Piešťany 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 2. Otčenáš (J. Ručkay), 45. Mertel (Otčenáš, R. Filip)
   Vylúčení: 6:1 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Brath, Zvrškovec, 1235 divákov

Žilina: M. Laco – Brcko, Rúfus, Dlouhý, D. Devečka, T. Staňo, Sekáč – Horanský, T. Varga, R. Krajči – T. Sýkora, Škoda, Lažo – Važan, Drevenák, Ižvolt – Valášek
   Piešťany: Tomek – V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška – Stupka, T. Melichárek, Tatar – Otčenáš, Mertel, J. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – B. Jánoš, V. Nemec, S. Saliji
   Nováčik z Piešťan začal v Žiline sebavedome. V 2. min Otčenáš ponad plece prvýkrát prekonal Mareka Laca – 0:1. Už v 5. min sa začala séria vylúčení na obidvoch stranách. Mužstvá však pri nich boli neefektívne. V 6. min dvakrát dobre mieril center druhého útoku Škoda, ale Tomek bol pozorný. Pri vylúčení Rúfusa mohol zvýšil V. Nemec, najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal však Varga, jeho nájazd však Tomek zlikvidoval. Záver prvej a začiatok druhej tretiny sa niesol v znamení presiloviek. V 22. min unikol Lažo, ale Tomek bol aj tentoraz pozorný. V tej istej minúte išiel na tretnú lavicu Filip z Piešťan a po návrate na ľad sa dostal do dobrej príležitosti, no Laco bravúrne kryl. V 34. min Sýkora vo vyloženej šanci nespracoval puk, a tak sa stav nemenil.
   V záverečnej tretine domáci tréner stiahol hru na dva útoky. V 45. min bol vylúčený Škoda a hostia strelili svoj druhý gól, keď puk na dva razy prepasíroval za Lacov chrbát Mertel – 0:2. Tímy mohli pridať ďalšie góly pri presilových hrách, ale to sa ani jednému z nich nepodarilo. "Havrani" z Piešťan si odviezli zo Žiliny cenné tri body.