Piešťany priniesli z Popradu ďalší bod

• 28. septembra 2012, 22:38
  • Autor:SITA / P. Jurák

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 – 1:0)

Góly: Góly: 48. Tomas (Klouda, Suchý), 50. Sabolič (Klouda, Tomas), 64. Tomas (Sabolič) – 24. Tatar (Mertel, R. Filip), 25. Chylo (Haring)
   Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše Mertel (Piešťany) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík – R. Gajan, Gavalier, 1 711 divákov
   Poprad: Sidor – R. Suchý, M. Šterbák, Kovačevič, Pentikäinen, J. Špelda, D. Kramár, M. Kurali, Gaborčík – R. Tomas, Klouda, D. Skokan – S. Takáč, Koskinen, Sabolič – Macejka, D. Buc, Matúš Paločko – Gápa, Rapáč, Homa
   Piešťany: Tomek – Urban, Brňák, Drgoň, Filip, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška – Stupka, T. Melichárek, Tatar – Otčenáš, Mertel, J. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – Jánoš, V. Nemec, S. Saliji
   Domáci sa po troch prehrách od úvodu snažili o nátlakovú hru. Piešťanci vyčkávali, strážili stredné pásmo pri náhradnom brankárovi Popradu Sidorovi sa často neobjavovali. Hostia v úvodnej desaťminútovke prežili aj dve oslabenia a gólman Tomek podržal svojich pri šanciach Saboliča, Buca a tečovanej strele Skokana.
   Druhú tretinu otvorila presilovka Piešťan. Hostia síce úspešní neboli, zvýšená útočná aktivita ich sprevádzala aj v ďalšom priebehu, z čoho rezultoval gól Tatara – 0:1. To však zo strany hostí nebolo všetko. O 84 s neskôr popradská obrana zabudla na pred bránou operujúceho Chyla a piešťanský útočník bez problémov pokoril ležiaceho Sidora. Piešťany cítili šancu, Mertel trafil žŕdku, Brňák pálil od modrej len do brankára Popradu. Domáci ožili, no v koncovke boli stále bezzubí.
   Úvod tretej časti mohol mať pre Podtatrancov neblahé následky, Špelda pri rozohrávke zabudol za sebou puk, no Poprad so šťastím neinkasoval. Aj naďalej sa hral hokej s minimom prerušení. V 48. minúte mali domáci k dispozícii 69-sekundovú presilovku piatich proti trom a po nacvičenom signáli vykresal nádej Roman Tomas – 1:2. O dve minúty už bolo vyrovnané, keď Sabolič blafákom okabátil Tomeka a začínalo sa odznova. Piešťany sa v závere len bránili a odrážali útoky domácich a zápas dospel až do predĺženia. V ňom rozhodol o víťazstve hráč domácich Roman Tomas.

Hlasy:
   Jozef Škrak (tréner Popradu): "Od úvodných minút sme boli aktívni, vytvárali sme si tlak, ale trápili sme sa v koncovke. Po dvoch zaváhaniach v našom pásme sme prehrávali, no nezlomnou vôľou a bojovnosťou sme duel otočili. Za to patrí chlapcom uznanie. Dúfam, že tento triumf bude pre nás odrazovým mostíkom do ďalších bojov.“
   Milan Klement (tréner Piešťan): "Keby mi niekto pred zápasom povedal, že budeme mať bod, tak to zoberiem. No po druhej tretine nám je teraz málo. Zápas rozhodlo oslabenie o dvoch hráčov, kde sa výsledok otočil v náš neprospech. Ide o našu hlúposť."