Lukáš Babač bude na Zlatých pieskoch chýbať

  • Veslovanie / Šport
  • 28. septembra 2012, 09:39
  • Autor:sita/red(i)

PIEŠŤANY/BRATISLAVA – Po ročnej prestávke vyvrcholí domáca veslárska sezóna národným šampionátom opäť v Bratislave. Nedeľňajšie majstrovstvá Slovenska bez zahraničnej účasti sa uskutočnia na Zlatých pieskoch, kde sa naposledy bojovalo o tituly v roku 2009.

Podľa slov generálneho sekretára Slovenského veslárskeho zväzu (SVZ) Alexandra Dénesa bude z domácej špičky chýbať dvojica elitných skifárov – Lukáš Babač (Sĺňava Piešťany) a André Rédr (Slávia STU Bratislava).
"Žiaľ, obaja ochoreli na nedávnych majstrovstvách Európy v talianskom Varese a nebudú na M-SR štartovať. Ostatní veslári patriaci u nás k najlepším však figurujú v štartových listinách," poznamenal Dénes.
Babač nebude obhajovať titul v skife mužov a Rédr bronzovú medailu v rovnakej disciplíne z vlaňajšieho šampionátu v Piešťanoch. Víťaz mužského skifu, teda Babačov nástupca na pomyselnom tróne, získa Cenu Viliama Procházku. 
V dvojskife mužov pôjde okrem medailí aj o Cenu olympijských víťazov Pavla Schmidta a Václava Kozáka. Preteky osemveslíc budú zároveň 45. ročníkom Memoriálu Ctibora Reiskupa, zakladateľa veslárskeho oddielu Slávia STU. Súťaž štvorveslíc bez kormidelníka aj 6. ročníkom Memoriálu Jozefa Baču. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána