Dom umenia pozýva na Piešťanské rendezvous

  • Spravodajstvo
  • 28. septembra 2012, 09:16
  • Autor:ts/red(i)

PIEŠŤANY – Už štrnásty raz sa v Piešťanoch v mesiaci október stretnú českí a slovenskí umelci. Pri zrode Piešťanského rendezvous stál Boleslav Polívka a dodnes je jeho hlavným hosťom. Festival sa postupne z čisto činoherného sformoval na festival činohry, hudby a výtvarného umenia, ktorý oslovuje všetky vekové kategórie návštevníkov.

Festival nadobudol rozmer veľkolepého  podujatia a získal si svoje čestné a oprávnené miesto v dramaturgii Domu umenia v Piešťanoch. Oslovuje svojou programovou skladbou  nielen obyvateľov a návštevníkov nášho mesta ale priaznivcov a divákov si našiel v širokom regióne.
Dominantným lákadlom tohto ročníka bude predstavenie Divadla Bolka Polívky Brno a Štúdia L+S  Bratislava Samuel Benchetrit: Mínus dvaja. Krásny ľudský príbeh dvoch mužov, ktorí dobrodružne ujdú z nemocnice, aby stretli život, aký nepoznali.
Na rendezvous budú ďalej hosťovať:
Radošinské naivné divadlo odohrá piešťanskú premiéru predstavenia Stanislava Štepku Šťastné konce.
Ďalším českým hosťom na festivale bude Divadelná spoločnosť Háta z Prahy, ktorá uvedie divadelnú verziu slávnej českej komédie Světáci.
Festival bude spestrený hudobnou produkciu  – Honza a František Nedvědovci opäť svojich fanúšikov potešia starou i novou tvorbou.
Do festivalu Dom umenia zaradil úspešné filmové snímky – Líbaš jako ďábel a Tady hlídám já.
Detskému divákovi príde zahrať Bábkové divadlo Bum-Bác rozprávočku Žabí princ.
Pre stredoškolskú mládež sa uskutoční v rámci Cyklu literárnych programov
Spomienkový program k nedožitým 85. narodeninám Miroslava Válka.
Stabilné miesto projekte získali výstavy z oblasti výtvarného umenia,  kde študenti a absolventi domácich a zahraničných vysokých umeleckých škôl prezentujú  súčasný pohľad na  slovenské a  zahraničné výtvarné umenie.  Tento rok zrealizujú už 5. ročník medzinárodnej výstavy Young Art Show.
Počas festivalu bude prístupná tvorba umeleckého skla a obrazov českého výtvarníka Stanislava Žampacha z Uherského Brodu v ČR.

0 Shares

Najnovšie správy

Jedinečnú príležitosť stretnúť v uliciach anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt,…
  • 30.11.2022, 09:54
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Červený kamión rozžiarený tisíckami svetielok, vianoční škriatkovia a Santa Claus. Takáto paráda zavítala do centra Piešťan v sobotu 3. decembra.…
  • 30.11.2022, 09:37
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
streda, 30. novembra 2022
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund