Fotografie opäť známkovali drevenými štipcami

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 24. septembra 2012, 11:02
  • Autor:ip

PIEŠŤANY – K poslednému víkendu letnej sezóny v Piešťanoch okrem Victorie Regie už sedem rokov patrí výstava fotografií, ktoré sú zavesené na sieťach v mestskom parku. V sobotu 22. septembra to nebolo inak a už od ôsmej ráno začali za Kursalonom pribúdať fotodiela od mnohých autorov. Tie, ktoré sa páčili ľuďom, dostali na okraj hlas v podobe dreveného štipca.

Medzi deťmi sa najlepšie umiestnila Lujza Nora Šimurdová z Piešťan (81 štipcov), druhé a tretie miesto obsadili Arielle Fábianová a Michaela Valová.
V kategórii dospelých si prvenstvo odniesla Nora Lukačovičová, ktorá od ľudí dostala až 328 štipcov. Na druhej priečke s 260 štipcami sa umiestnil Roman Tibenský a tretia Zuzana Tretinárová získala o jeden menej.
Odborná porota v zložení Anton Střížek (akademický maliar), Peter Ertl (fotograf) a Veronika Škultétyová (publicistka, fotografka) vybrali trojicu najlepších fotografov, boli nimi Aneta Koudelková z Novej Lehoty, Martin Ondko a Zuzana Tretinárová.
O výstave Park foto sa dočítate v novom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. júna. Tento deň je Svetovým dňom proti detskej práci. V roku 1935 sa v Piešťanoch narodil…
  • 12.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. júna 2026
Meniny má Vít, zajtra Bianka, Blanka