Hokejisti hrali v Košiciach…

  • Hokej / Šport
  • 23. septembra 2012, 19:15
  • Autor:SITA / P. Jurák
Martin Cifra

Piešťany dnes cestovali do Košíc, aby tam zohrali zápas tretieho kola Tipsport Extraligy.

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 9:5 (3:2, 6:0, 0:3)

Góly: 2. Kuběna (Marcel Haščák, Pašek), 6. Marek Slovák (Spilar, R. Jenčík), 11. M. Takáč (Marcel Haščák, Kuběna), 22. Pašek (Marcel Haščák, R. Jenčík), 26. Marek Slovák (Michal Novák, R. Jenčík), 28. E. Piatak (Jokeľ), 30. Róbert Huna (Marcel Haščák, Michal Novák), 38. Pašek (Róbert Huna, Marcel Haščák), 40. Róbert Huna (P. Svitana, Richard Huna) – 6. H. Ručkay (J. Ručkay, Drgoň), 8. Jánoš (V. Nemec), 44. Drgoň (Peško, Filip), 44. V. Nemec (S. Saliji, Jánoš), 54. Stupka (T. Melichárek, Tatar)

Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky 2:4, oslabenia 1:0, Rozhodovali: R. Lauff – M. Korba, P. Korba, 4116 divákov
Zostavy:
   Košice: Hylák – Deyl, D. Brejčák, Martin Chovan, Kolba, Michal Novák, M. Takáč, M. Macejko – P. Svitana, Róbert Huna, Richard Huna – Spilar, Marek Slovák, R. Jenčík- Kuběna, Marcel Haščák, Pašek – Gmitter, E. Piatak, Jokeľ – Marcel Baláž
   Piešťany: Tomek (12. Ondrejka, 40. Tomek) – Brňák, Urban, Filip, Drgoň, A. Kolník, Cuník, A. Hruška, Bučka – Tatar, T. Melichárek, Stupka – J. Ručkay, Otčenáš, H. Ručkay – Haring, Peško, Chylo – S. Saliji, V. Nemec, Jánoš

V Košiciach sa diváci od úvodu nenudili. Domáci začali vo veľkom štýle, keď už po 107 sekundách Kuběna otvoril skóre. Na začiatku 6. min pridal Slovák druhý gól a s nováčikom to veru nevyzeralo dvakrát dobre. Prišli však dve presilovky hostí a diváci sa nestačili čudovať. Piešťanci sa z úvodnej facky rýchlo otrepali a po góloch Jánoša a H. Ručkaya sa začínalo odznova. Strelci boli naďalej pri chuti a aj z tretej presilovky v zápase padol gól. Tentoraz do Tomekovej bránky. Takáčov presný zásah však mal už za následok výmenu brankárov. Na ľad vykorčuľoval Ondrejka.
   Ten si síce udržal do prestávky čisté konto, no v druhej časti hry sa už len prizeral uragánu Košíc. Ten spustil Pašek, v presilovke naň nadviazal svojím druhým gólom v zápase oslávenec Slovák (24 rokov), o chvíľu na to Piatak a parádnu desaťminútovku zakončil Róbert Huna vo vlastnom oslabení. V 36. min. krásnu kombinačnú akciu Košíc, na konci ktorej bol Jenčík zastavila žŕdka. O chvíľu však svoj druhý gól v stretnutí strelil aj Pašek a tesne pred odchodom do šatní aj Róbert Huna.
   V tretej časti hry sa nováčik prebral u útlmu a pomohli mu hlavne presilovky. V priebehu 24 sekúnd hostia dvakrát skórovali. V 51. min. mohol domácich fanúšikov, ktorí si želali desiatku, vyslyšať Kuběna, ale nepremenil trestné strieľanie. Onedlho Stupka strelil piaty gól hostí.
V utorok sa hrá o 18:00 hodine v Piešťanoch ďalšie kolo, príde Zvolen a dúfame, že prídete aj vy, nech je opäť vypredané!

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 5. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom učiteľov. Meniny má Viera.
  • 04.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 5. októbra 2022
Meniny má Viera, zajtra Natália