Poznáme víťaznú tortu pre storočnú Thermiu

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 22. septembra 2012, 15:07
  • Autor:ab, foto:ab/E.Ďuriš/L.Ďuračka
Martin Cifra

Novinkou tohtoročnej Victorie Regie, ktorej devätnásty ročník práve dnes prebieha v Piešťanoch je Festival netradičných kvetov, ktoré ste mohli obdivovať v priestoroch kupeľného hotela Balnea Palace.

Návštevníci výstavy obdivovali aranžmány z rôznych materiálov, ale dominovali a najväčší záujem obdivovateľov vzbudzovali sladké kvety z rôznych cukrových hmôt. Vytvorili ich šikovné ruky amatérskych cukrárok z celého Slovenska, ktoré sa podujali vytvoriť aj narodeninovú tortu pre hotel Thermia Palace, ktorý slávi storočnicu.  
Do súťaže o najkrajšiu tortu bolo prihlásených a hodnotených šestnásť tôrt a dva perníkové výrobky.  Porota pri hodnotení brala do úvahy motív torty, ktorý mal obsahovať symboliku Thermie a Kúpeľov Piešťany, kvalitu vypracovania a celkový dojem.
Po zvážení všetkých kritérií si víťazstvo odniesla pani Antónia Pašková z Paty a jej torta budovy Thermie so symbolom barlolamača. Torta bola čokoládovo-orechová a zhotovenie budovy trvalo pani Antónii celkovo asi tridsať hodín.

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera