Polícia hodnotila priebeh letnej sezóny

  • Spravodajstvo
  • 21. septembra 2012, 09:33
  • Autor:krpz/red(i)

PIEŠŤANY/TRNAVA – Počas letných mesiacov riešila polícia v Trnavskom kraji 215 dopravných nehôd, čo je o 36 menej ako v lete v minulom roku. Najviac sa ich stalo v trnavskom okrese – 72. V okrese Piešťany zaevidovala polícia 20 nehôd, v okrese Hlohovec 17.

Pri dopravných nehodách prišlo počas leta o život päť ľudí, čo je o troch menej, ako vlani. Šestnásť ľudí utrpelo ťažké zranenia a 116 sa zranilo ľahko. Dve osoby boli usmrtené v okrese Trnava, dve v skalickom a jedna v dunajskostredskom.
Požitie alkoholu pri dopravných nehodách bolo u vodičov zistené v 34 prípadoch, čo je o 10 viac, ako vlani. Najčastejšie si za volant po požití alkoholu sadli vodiči v okrese Trnava. Najväčší počet nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel, chodci zavinili štyri a cyklisti trinásť.
Hlavnou príčinou nehôd počas leta bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť, porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky, nesprávny spôsob jazdy, nesprávna jazda cez križovatku a nesprávne otáčanie a cúvanie.
Z hľadiska kategórie ciest, najviac dopravných nehôd sa stalo na miestnych a účelových komunikáciách, potom na cestách druhej a tretej triedy. Najviac dopravných nehôd sa stalo v piatok, v čase od 16.00 do 20.00 hodiny.

0 Shares

Najnovšie správy

Jedinečnú príležitosť stretnúť v uliciach anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt,…
  • 30.11.2022, 09:54
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Červený kamión rozžiarený tisíckami svetielok, vianoční škriatkovia a Santa Claus. Takáto paráda zavítala do centra Piešťan v sobotu 3. decembra.…
  • 30.11.2022, 09:37
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
streda, 30. novembra 2022
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund