Po Peugeote sa budete môcť previesť bicyklom

 • Kultúra a spoločnosť
 • 21. septembra 2012, 12:10
 • Autor:red

PIEŠŤANY/TRNAVA – Trnavská automobilka sprístupní svoje komunikácie korčuliarom a bicyklistom. Stane sa tak 22. septembra v rámci Dňa EKOmobility. Výrobné haly automobilky síce ostanú uzatvorené, návštevníci však budú mať možnosť vidieť na päť kilometrovej trase závodom zaujímavé, no málo navštevované miesta.

Dozvedia sa, ako sa vyrábajú autá, ale tiež, čo všetko robí automobilka na ochranu životného prostredia. Nebude chýbať ani sprievodný program zameraný na bezpečnosť na cestách.
Akcia sa začne 12.45 na parkovisku pred Mestským amfiteátrom, kde sa stretnú cyklisti, ktorí sa po vopred určenej trase za sprievodu polície vydajú na cestu do automobilky. O 13.00 vyrazia po Sladovníckej – Bernolákovej – Koniarekovej – Zavarskej – Automobilovej a cieľom ich cesty bude parkovisko pred automobilkou PSA Peugeot Citroën. Po príhovore generálneho riaditeľa budú mať návštevníci možnosť vydať sa na päť kilometrový okruh po závode. Tu sú pre nich pripravené zastávky na zaujímavých miestach – pri výrobných halách a pri ekologicky dôležitých bodoch.
Deti i dospelí sa dozvedia niečo viac o tom, čo robí taký veľký podnik ako automobilka pre ochranu životného prostredia, budú si môcť zasúťažiť, stať sa súčasťou provizórneho laboratória, či pozorovať mikroorganizmy pod mikroskopom.
Na svoje si však prídu i nešportovci. Parkovisko pred závodom sa zmení na miesto záchranných akcií. Požiarnici budú z auta vystrihávať obete dopravnej nehody, uhasia horiace auto. Záchranári predvedú poskytnutie prvej pomoci človeku v bezvedomí a pri poraneniach. Polícia predstaví svoju techniku a prídu i obľúbení kynológovia. Chýbať nebudú rôzne súťaže, značky Peugeot a Citroën zas privezú ekologické dopravné prostriedky ako bicykle, elektromobily, či hybridy. Program vyvrcholí o 17.00 odchodom cyklistov späť na parkovisko k Mestskému amfiteátru.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
 • 03.12.2022, 22:40
 • Dobré ráno, Piešťany!
Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
 • 02.12.2022, 23:02
 • Kultúra a spoločnosť / Región
Inšpiratívne vianočné stolovanie, čokoládový obraz, vynikajúca vianočná zmrzlina, kávové špeciality, voňavé medovníčky, vlastný hotelácky med, nádherné candy bary, pôsobivé vianočné…
 • 03.12.2022, 22:42
 • Kultúra a spoločnosť / Školy / Piešťany
Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
 • 02.12.2022, 23:00
 • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 4. decembra 2022
Meniny má Barbora, zajtra Oto