Fantastické! Hokejisti porazili Skalicu 8:2!

• Hokej / Šport
  • 21. septembra 2012, 21:32
  • Autor:SITA / P. Jurák

V Piešťanoch sa rozpútala hokejová extraligová eufória. ŠHK 37 Piešťany čakal v piatok večer historický prvý domáci extraligový zápas. Pred začiatkom stretnutia fanúšikovia videli novú klubovú hymnu od Rytmusa a predstavený bol aj nový maskot „Harwey“ – modrý havran.

ŠHK 37 Piešťany – HK 36 Skalica 8:2 (1:0, 2:1, 5:1)

Góly: 1. Brňák (Tatar), 27. H. Ručkay, 37. Tatar (Stupka), 50. J. Ručkay (A. Kolník), 50. A. Kolník, 53. Otčenáš (Drgoň), 55. Jánoš, 58. S. Saliji (Jánoš, V. Nemec) – 40. R. Školiak (Kutálek), 60. M. Šátek (Grabiš)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Sergejev (Rus.), Baluška – J. Tvrdoň, Výleta, 2994 divákov

Zostavy:

Piešťany: Tomek – Urban, Brňák, Drgoň, Filip, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška – Stupka, T. Melichárek, Tatar – H. Ručkay, Otčenáš, J. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – Jánoš, V. Nemec, S. Saliji

Skalica: Trenčan – Vyrúbalík, P. Trška, Gabriš, L. Kozák, Jankovič, Barák, Srnec, Jaborník – M. Bakoš, R. Školiak, M. Bartánus – T. Višňovský, Kudrna, J. Jurík – Kutálek, Stieler, M. Šátek – Klejna, Holovič, R. Konečný

Domácim vyšiel úvod na jednotku a už v 21. sekunde sa ujali vedenia, Tatar na seba naviazal dvoch hráčov a pred bránkou našiel voľného Brňáka – 1:0. Hráči Piešťan boli aktívnejší ako ich súper, v 6. min pálil tesne vedľa J. Ručkay a o dve minúty neskôr vychytal hosťujúci Trenčan Melichárka, ktorému šancu pripravil Tatar. V poslednej minúte prvej tretiny neuspeli ani Stupka, H. Ručkay a Urban.
Piešťany pokračovali v aktivite aj v druhej časti, v 23. min poslal H. Ručkay puk iba do Trenčanovej lapačky, no o 4 minúty neskôr ten istý hráč po individuálnej akcii upravil na 2:0. Tretí gól domácich pridal v 37. min Tatar, ktorý predtým v 33. min nepremenil stopercentnú príležitosť. Skalica skorigovala ešte pred druhou sirénou, R. Školiak po prihrávke Kutálka prestrelil Tomeka.
Domáci hokejisti hrali s chuťou aj v tretej dvadsaťminútovke a skóre v ich prospech narastalo. V 50. min dosiahol gól J. Ručkay, o ďalších 27 sekúnd A. Kolník a na 6:1 upravil v 53. min v oslabení Otčenáš. V 55. min pridal siedmy gól Piešťan Jánoš a ôsmy v 58. min S. Saliji. Konečnú podobu výsledku dal v posledných sekundách hry v presilovke hosťujúci M. Šátek.

Ak používate Facebook a chcete sa pridať do oficiálnej skupiny ŠHK 37 Piešťany, tak ju nájdete práve TU.

Zostrih z tohto zápasu si môžete pozrieť vo videu a fotogalériu nájdete pod týmto článkom: