Bankomat sa pokúsili vytrhnúť lanom a autom

  • Spravodajstvo
  • 21. septembra 2012, 14:03
  • Autor:Sita/red(i)

PIEŠŤANY/NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – V Novom Meste nad Váhom sa dnes v noci neznámi páchatelia pokúsili ukradnúť bankomat za pomoci lana a auta. Krátko pred druhou hodinou v noci rozbili sklenenú výplň dverí kaviarne pri nákupnom stredisku na Trenčianskej ulici, vošli do priestoru centra a prešli k bankomatu, ktorý bol v nákupnom stredisku.

Okolo bankomatu omotali oceľové lano a pokúsili sa ho vytrhnúť. Ako povedala hovorkyňa trenčianskej polície Elena Antalová, páchateľom sa však lano utrhlo a bankomat sa im nepodarilo ukradnúť.
"Na poškodení zariadenia nákupnej spoločnosti vznikla škoda asi päťtisíc eur a na zariadení kaviarne asi tisíc eur. Na bankomate škoda nevznikla, ale v prípade jeho odcudzenia by banke vznikla škoda minimálne 30-tisíc eur," povedala Antalová. Podľa Antalovej dnes v noci tiež neznámy páchateľ podpálil osobné vozidlo Renault na Klčovej ulici v Novom Meste nad Váhom. "Či obe udalosti z rušnej noci v Novom meste nad Váhom – požiar auta a pokus o krádež bankomatu spolu súvisia, je predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania," dodala hovorkyňa.
Novomestskí policajti žiadajú verejnosť o pomoc. Ak si dnes v noci medzi 01:00 až 02:30 všimli podozrivý pohyb vozidiel, osôb, prípadne iné skutočnosti, ktoré by polícii pomohli pri vyšetrovaní uvedeného skutku, nech to oznámia telefonicky (aj anonymne) na známe telefónne číslo 158, prípadne osobne na hociktorom útvare Policajného zboru.

0 Shares

Najnovšie správy

Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
  • 02.12.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 3. decembra 2022
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora