Najväčší štrajk učiteľov dostal zelenú aj v regióne

  • Spravodajstvo
  • 18. septembra 2012, 09:21
  • Autor:Ján Karásek

V deň najväčšieho protestu učiteľov v dejinách slovenskej republiky piešťanský región nestál bokom. Do štrajku vstúpili nielen všetky základné školy v Piešťanoch, či vo Vrbovom. Nezaostali ani školy vo väčších obciach. Problémová bola údajne len škola v Drahovciach.

Na Základnej škole(ZŠ) sme minulý týždeň vo štvrtok zastihli predsedu okresnej rady Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Igora Číža. Ten priebežne sledoval prichádzajúce informácie od štrajkujúcich kolegov. „Sme navzájom prepojení, učiteľov nechávame doma. Neťaháme ich do Bratislavy, veď majú toho všetkého plné zuby,“ podotkol. Časť zamestnancov škôl nechcela protestovať len za zatvorenými dverami a chcela sa stretnúť na dohodnutom mieste v Piešťanoch. Podľa I. Číža však nepokladali za dôstojné stretnúť sa na Námestí slobody, kde práve prebiehal pivný festival a ani pre radnicou, pretože „náš štrajk nie je zameraný proti samosprávam.“
O priebehu štrajku, názoroch riaditeľov i učiteľov píšeme obšírne v Piešťanskom týždni, ktoré vyšlo v utorok 18. septembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 09.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. decembra 2022
Meniny má Izabela, zajtra Radúz