Veriaci chcú na púti vyjadriť podporu arcibiskupovi Bezákovi

  • Spravodajstvo
  • 14. septembra 2012, 10:43
  • Autor:sita/red(i)

PIEŠŤANY/TRNAVA – Podporu odvolanému trnavskému arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi sa chystá na Národnej púti k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne – Strážach vyjadriť niekoľko zoskupení veriacich. Priebeh pontifikálnej svätej omše v sobotu dopoludnia však narušiť nechcú, transparenty na podporu Bezáka plánujú vytiahnuť až v jej závere.

Informoval o tom jeden z koordinátorov protestu, ktorý požiadal o zachovanie anonymity. Pútnikov by na vjazde do známeho pútnického mestečka mali v sobotu ráno vítať dva bilbordy podporujúce Bezáka.
,,V žiadnom prípade nie je naším cieľom narušiť dôstojný priebeh púte. Dohodnutý máme tichý protest, transparenty rozprestrieme až na konci pontifikálnej svätej omše,“ povedal koordinátor. Nemožno však podľa neho vylúčiť individuálne provokácie, od ktorých sa však organizátori protestu dištancujú.
Apoštolský administrátor Trnavskej arcidiecézy Ján Orosch ešte v nedeľu vyzval pastierskym listom veriacich, aby prijali rozhodnutie pápeža Benedikta XVI. o zmene pastoračného riadenia v arcidiecéze v duchu poslušnosti a dôvery. Vyslovil sa tak proti spochybňovaniu rozhodnutia hlavy katolíckej cirkvi o odvolaní Róberta Bezáka z postu prvého muža Trnavskej arcidiecézy.
Program šaštínskej púte sa začína už dnes o 18:00 svätou omšou, pokračuje koncertom chrámových zborov a modlitbami. Vrcholom púte bude v sobotu o 10:30 pontifikálna svätá omša s hlavným celebrantom kardinálom Jozefom Tomkom.
Nedeľnú svätú omšu má celebrovať Václav Hypius, provinciál redemptoristov, medzi ktorých patrí aj odvolaný arcibiskup Bezák.

0 Shares

Najnovšie správy

Jedinečnú príležitosť stretnúť v uliciach anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt,…
  • 30.11.2022, 09:54
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Červený kamión rozžiarený tisíckami svetielok, vianoční škriatkovia a Santa Claus. Takáto paráda zavítala do centra Piešťan v sobotu 3. decembra.…
  • 30.11.2022, 09:37
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
streda, 30. novembra 2022
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund