Trnavská automobilka zhodnocuje všetky odpady z výroby

  • Spravodajstvo
  • 11. septembra 2012, 10:14
  • Autor:SITA

Piešťany/Trnava – Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën nezaťažuje skládky odpadu. Všetci zamestnanci automobilky sa zapojili do triedenia odpadov, kompostovania biologického materiálu či zhodnocovania odpadov a kalov z lakovne. Agentúru SITA o tom informovala Anna Maťová z PSA Peugeot Citroën.

,,Od založenia automobilky sú naši zamestnanci aktívne angažovaní v ochrane životného prostredia. Vedia, že odpad môže byť znovu premenený na energiu alebo spracovaný ako surovinový materiál pre výrobu ďalších produktov,“ povedal Ladislav Halász z oddelenia ochrany životného prostredia PSA.
Trnavská automobilka kontinuálne znižuje aj spotrebu energií vo výrobe. V roku 2011 vďaka úsporným opatreniam ušetrila 3 700 MWh energie, čo predstavuje približne ročnú spotrebu štyroch stoviek domácností. Vedenie podniku rozhodlo o zavedení systému manažmentu hospodárenia s energiami podľa medzinárodnej normy, ktorého certifikácia bola stanovená na začiatok roka 2013.
Minimalizácia negatívnych dopadov výroby na životné prostredie je podľa Maťovej jednou z priorít automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia. Závod vlastní certifikát environmentálneho manažmentu ISO 14 001, ktorý každoročne obhajuje pred nezávislými audítormi. V minulom roku automobilka získala cenu Zlatého mravca za efektívne odpadové hospodárstvo a rok predtým podnikateľskú cenu za životné
prostredie na Slovensku. Trnavská automobilka je zároveň prvou na Slovensku, kto rozbehol sériovú výrobu vozidiel s emisiami nižšími ako 100 gramov CO2/km.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím