Za útoky psov sú zodpovední na 99 percent ľudia

  • Spravodajstvo
  • 5. septembra 2012, 11:52
  • Autor:ip
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Podľa kynológov útok psa majú na svedomí ľudia až na 99 percent. Zviera môže „bezdôvodne“ zaútočiť v prípade, keď je choré alebo má psychické problémy. Útoky psov rezonujú slovenskými médiami takmer neustále, no zintenzívnili sa od polovice augusta. Piešťanský týždeň sa pýtal predsedu Kynologického klubu Bodona Piešťany Milana Komadela, prečo zvieratá útočia a ako je možné sa proti nim brániť.

„Kedy pes útočí, sa nedá povedať jednoznačne. Musí tam byť nejaký impulz. Vo všeobecnosti to však urobí z provokácie. Treba však myslieť i na to, čo majitelia so psom robia. Pokiaľ zaútočí na iné zviera, väčšinou to zapríčiní očný kontakt. Je to pre neho výzva a musí ohodnotiť, kto je silnejší. Takejto bitke sa dá zabrániť, že trhnete za vôdzku a upriamite jeho pozornosť na niečo iné. Aj majiteľ si však musí dávať pozor, pretože pes v tom ošiali ‘cvaká‘ všetko okolo,“ povedal M. Komadel.
Viac o tejto téme, aj o tom, že sa i z čivavy dá urobiť bojový pes, sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
sobota, 8. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita