Čajky odohrali prvé zápasy na domácej palubovke

• 2. septembra 2012, 14:02
  • Autor:Martin Sarvaš

Piešťanské Čajky privítali cez víkend vo dvoch prípravných zápasoch na domácej palubovke prvého súpera – extraligové české družstvo Sokol Hradec Králové. V prvom dueli, ktorý odohrali v sobotu doobeda piešťanské basketbalistky prehrali o šesť bodov – 67:73. Druhý sa odohral dnes doobeda.

V úvode sobotného zápasu Čajky nemali presnú streľbu a viazla im aj rozohrávka, čo skúsenejšie Češky využili a rýchlo získali až 16-bodový náskok. Od začiatku druhej štvrtiny sa hra domácich zlepšila a začali náskok znižovať. Stav sa vyrovnal v 31. minúte – 56:56. Záver však zvládli lepšie skúsenejšie hráčky a zaslúžene vyhrali.
Zostava a body Piešťan sobotného zápasu: Malinková 7, Baburová 2, Krč-Turbová 21, Pilátová 2, Felixová 18 (Dudášová 4, Zentková 10, Stanková, Horvátová 2).
Pozrite si tiež fotogalériu a krátke video z dnešného duelu.
Viac informácií aj o dnešnom zápase sa dočítate v najbližšom vydaní PT.