Mladíci šoférovali opití

  • Spravodajstvo
  • 30. augusta 2012, 14:16
  • Autor:(krpz/red)

PIEŠŤANY/TRNAVA – Policajti obvinili z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky 21–ročného muža z Trnavy. Obvinený muž, viedol krátko pred pol štvrtou ráno, 25. augusta, osobná auto Fiat po Ulici B. Smetanu.

Vodiča zastavila a kontrolovala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky. Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške, ktorou mu policajti namerali 2,54 promile.
Z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky policajti obvinili aj 19-ročného mladíka z Trnavy. Obvinený, viedol 25. augusta, po štvrtej hodine, osobné auto po Tajovského ulici v Trnave. Vodiča zastavila a kontrolovala policajná hliadka. Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške, ktorou mu policajti namerali 1,48 promile alkoholu.
Obom mužom hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na jeden rok. Polícia apeluje na vodičov, aby pred jazdou alebo počas nej, nepožívali alkoholické nápoje alebo omamné látky, ktoré ovplyvňujú vedenie motorového vozidla.
Takýmto spôsobom zvyšujú riziko vzniku dopravnej nehody, v dôsledku ktorej môže prísť k ujme na zdraví, v horších prípadoch k usmrteniu osôb. Takýmto konaním sa aj vystavujú riziku trestného stíhania pre prečin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána